Dementia

30. 3. 2020

NEBÁT SE

Každý se něčeho bojí. Někdo neúspěchu v práci, jiný chudoby, stáří, nemocí, osamění či toho, že selže v úkolu, který si vytyčil. Takovým úkolem může být domácí péče o blízkého člověka, trpícího demencí – a je to jedno z nejnáročnějších poslání, pro jaké se můžeme rozhodnout. Náhle se na nás sesype spousta nových povinností, činností, které jsme nikdy nedělali a situací, jež jsou pro nás zcela neznámé. V takové chvíli bývá strach ze selhání docela blízko. Jak proti němu bojovat? Nabízí se asociace na heslo, připisované Masarykovi: „Nebát se a nekrást.“ Nebát se požádat o pomoc a neokrádat se o příležitosti k ulehčení svého těžkého úkolu. Nebojte se, protože na pomoc máte právo.

Nabízíme podporu těm, kdo se odvážili stát se domácími pečujícími a rádi by získali informace, či si v nějaké situaci nevědí rady. Stejně jako v předešlých měsících zveme všechny zájemce na setkání pečujících, které v Kutné Hoře pořádá organizace Dementia I. O. V., z. ú. Scházíme se každé čtvrté úterý v měsíci, nyní tedy 28. dubna v 18.00 hodin v  Domově pod Kavčí skálou na adrese: Marie Pujmanové 2045/2.

Pokud nebudete moci přijít, nabízíme vám možnost prohlédnout si na našich stránkách blog, v němž paní Markéta popisuje své vlastní zkušenosti. Naleznete jej na adrese: http://dementia.cz/blog/

Těší se na vás Petra Petříková, koordinátorka

neformální péče, telefon: 724 076 964,

e-mail: ricany@dementia.cz

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena