Deset tisíc kroků v Říčanech

1. 3. 2024

V březnu začíná registrace do soutěže 10 000 kroků. Říčany se do ní zapojují poprvé a podporují další akci kromě již tradiční květnové výzvy Do práce na kole v rámci udržitelné mobility. Výzva 10 000 kroků je projekt, který vybízí k pohybu především starší osoby a osoby s nadváhou. Není cílem ujít každý den 10 000 kroků, ale chodit pravidelně. Můžete si nastavit svůj vlastní denní limit buď kroků, nebo ušlých kilometrů. Již v loňském roce se této výzvy zúčastnilo přes 60 našich obyvatel, přestože město nemělo žádného koordinátora akce.

Můžete soutěžit jako jednotlivec nebo v týmu. Stačí jen každý den po celý duben co nejvíce chodit. Výsledky si budete maximálně tři dny zpětně zapisovat do mobilní aplikace. Buď ušlé kroky do systému nahrajete ze svých chytrých hodinek, nebo vám chůzi změří váš mobil, nebo čestně odhadnete počet nachozených kroků. Starším lidem může se zápisem do aplikace pomoci blízký člověk nebo koordinátor akce. Výsledky se poté přepočítají pomocí specifického koeficientu, aby nebyly zvýhodněni aktivní sportovci a mladí lidé.

Přidejte se a soutěžte o zajímavé dárky, které si pro nejlepší říčanské chodce připravilo město! „Vyzýváme jednotlivce, ale i skupiny z domova důchodců, ze sportovních organizací, škol či z firem, aby se zaregistrovali a soutěžili o zajímavé ceny. Můžete se však zúčastnit i pro svůj dobrý pocit, že pro své tělo něco dobrého děláte, a soutěžit vůbec nemusíte,“ říká jedna z koordinátorek akce a radní města Jarmila Voráčková.

Registrace probíhá na webu www.desettisickroku.cz již od 1. března 2024. Jestliže se budete chtít poradit či získat více informací, můžete se obrátit na jednu z koordinátorek z Městského úřadu Říčany Adélu Ambrožovou nebo Jarmilu Voráčkovou.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena