Dětské dny s Městskou policií Říčany

1. 7. 2013

Červen patřil dětem, a to i u naší Městské policie. Podívejte se s námi, kde všude jsme pomáhali dětem dělat radost.

Tradiční dětský den se uskutečnil 25. května v Pacově. Strážníci městské policie nabídli dětem prohlídku služebního vozu a vyzkoušení neprůstřelných vest. Novinkou byla jízda na odstrkovadlech v pěnové peřině, kterou vytvořili dobrovolní hasiči. Dále byla dětmi provedena důkladná zkouška služební výstroje a výzbroje strážníků. Došlo i na předání preventivních informací na téma doprava a bezpečnost. Děti zájem projevily ve velké míře a náležitě si svůj den užívaly.

 

 

 

 

Kdo si hraje, nezlobí. Mateřská školka Čtyřlístek uspořádala 27. května Policejní akademii komisaře Fleka. Jednalo se o dětskou hru, kde děti postupně navštívily různá stanoviště. Jedním z těchto stanovišť byla i služebna městské policie. Zde si prohlédly městský kamerový dohlížecí systém. Dále se seznámily s výstrojí a výzbrojí strážníků, prohlédly si služební vozidla městské policie. Strážníci předali dětem potřebné informace k bezpečnému chování a řešení některých rizikových situací, se kterými se mohou setkat.

 

 

 

Dětského dne, který byl naplánován na sobotu 1. června v areálu Olivovy dětské léčebny, se zúčastnili i strážníci městské policie. Počasí nám nepřálo, ale díky perfektní přípravě hostitelů proběhl celý den ve vnitřních prostorách léčebny. Provizorně děti závodily na odstrkovadlech s možností měření jejich maximální rychlosti radarem. Pro děti byla připravena sladká odměna v podobě pravých „policejních“ koblih. Došlo i na zkoušení výstroje, prohlídku vozidla a přátelskou diskuzi pomocí vysílaček.

 

 

 

Den bez úrazů se konal 6. června a ani na této akci městská policie nesměla chybět. Účastníkům strážníci prezentovali svou práci. Děti se mohly ptát a vidět pomůcky, se kterými městská policie pracuje. Cílem návštěvy dětí bylo seznámit je s činností Integrovaného záchranného systému. Prezentovala se i záchranná služba a Sbor dobrovolných hasičů.

 

Jindřich Joch

zástupce vedoucího Městské policie Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena