Draci vstoupili do nového roku pravou nohou

28. 1. 2024

Vstup do roku 2024 znamená pro říčanské florbalisty začátek druhé poloviny sezóny. V minulém článku jsme shrnuli, jak se našim týmům dařilo v roce 2023. A již v únoru 2024 se s vámi můžeme podělit o další úspěchy týmů říčanských Draků.

Mládež

Našim nejmladším Dráčkům se podařilo postoupit do prvního koše ligy přípravek. I když nám v této kategorii nejde primárně o výsledky, přesto každý úspěch potěší. Trenéři mohou být pyšní na herní posun hráčů a jejich radosti ze sportu.

Dorostenci srdnatě bojují v nejvyšší 1. dorostenecké lize a sbírají cenné zkušenosti při zápasech s týmy mimo Prahu a Střední Čechy. Tým dorostu se navíc stihl začátkem ledna zúčastnit prestižního turnaje Prague Florball Cup, ve kterém se probojoval až do semifinále.

Juniorský tým stále drží první místo v tabulce 2. ligy juniorů a má dobře nakročeno do juniorského play-off. Dračí junioři byli jedním z hlavních aktérů slavnostního otevření tělocvičny Gymnázia Říčany za účasti vedení Středočeského kraje a sehráli dva vyrovnané zápasy, ve kterých vybojovali jedno vítězství.

Muži

Mužský tým A si upevnil první místo v divizní tabulce a má již zajištěn postup do play-off, ve kterém se utká o postup do Národní floorballové ligy (3. nejvyšší soutěž v ČR). Draci stihli během prvního lednového víkendu odehrát dvě utkání s jihočeskými celky z Jindřichova Hradce a Dačic, ve kterých nasázeli soupeřům dohromady 28 branek a získali díky tomu dalších šest bodů do tabulky. Pokud máte zájem vidět mužský tým v akci, přijďte 4. 2. 2024, kdy Draci budou od 17 hodin hrát s pražskými Panthers, či 10. 2. 2024 v 19 hodin, kdy budou hrát Draci se Spartakem Kaplice. Obě utkání se odehrají v tělocvičně Gymnázia Říčany a jedná se o poslední domácí zápasy před divizním play-off.

Přijďte mezi nás

Draci stále hledají nové spoluhráče a spoluhráčky. Přijďte si s námi zkusit florbal do kamarádského dračího kolektivu. Všechny tréninky jsou vedeny licencovanými a proškolenými trenéry, hrajeme pravidelně soutěže pod hlavičkou Českého florbalu. Zároveň se účastníme mládežnických turnajů ve všech koutech republiky i v zahraničí. Máme pokrytou kompletní mládežnickou strukturu. Tak neváhejte a přidejte se k Drakům! Všechny informace naleznete na webových stránkách www.florbaldraci.cz. S dotazy se můžete také obracet na e-mail info@florbaldraci.cz.

 

Za klub FBC Draci Říčany Tomáš Tichý

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena