Druhý červnový víkend si v Ladově kraji užijí hlavně milovníci pohybu v přírodě

31. 5. 2024

V sobotu 8. června 2024 odstartuje už 17. ročník oblíbeného turistického Pochodu Cestou kocoura Mikeše.

Podobně jako vloni budou starty fakticky tři: z Hrusic, tedy po celé trase Cesty kocoura Mikeše dlouhé 25 kilometrů, ze Struhařova na 15 kilometrů a od Říčanské hájovny na 10 kilometrů. Na trase čekají nejen informační tabule s příběhy ze života slavného kocourka, ale také zábavné úkoly a zajímavé možnosti občerstvení. Dálkový pochod doplňuje i minipochod Pohádkové Hrusice, při kterém jsou zejména děti zvány na pohádkovou naučnou stezku přímo v Hrusicích.

Starty všech úseků jsou časově omezené, v 9.00–9.30 hodin se startuje v Hrusicích, v 11.00–11.30 hodin ve Struhařově a ve 13.00–13.30 hodin u Říčanské hájovny. Všichni, kdo dorazí do cíle, se mohou těšit na turistickou vizitku a pamětní minci. A pokud by se to náhodou někomu nepodařilo, s Mikešovým pasem může putování dokončit v libovolném termínu. V den pochodu ale budou navíc na několika místech připraveny zábavné úkoly pro děti, dospělé pak asi potěší, že trasu lemují vyhlášené restaurace a další občerstvovací zařízení. Pouze poslední úsek mezi Světicemi a Mukařovem vede prakticky celý lesem, zato ale nabízí přírodní a sportovní zážitky, jako je například lesní posilovna, romantické údolí Rokytky nebo revitalizované Babické rybníky na Výmole.

Na start pochodu se lze nejlépe dopravit hromadnou dopravou (linkovým autobusem od vlaku ve Strančicích) nebo speciálním autobusem, který pojede ráno po trase pochodu, tj. z Mukařova až do Hrusic.

V neděli 9. června pak vyvrcholí 8. ročník Poháru Ladova kraje Mnichovickou běhnou, super amatérským běžeckým závodem, jehož trať vede horem i dolem krásnou středočeskou krajinou v okolí Myšlína. Start a cíl na Šibeničním vrchu. Závod je určen pro běžce od 15 let výše, ženy i muže.

Více informací o obou akcích najdete na webu DSO Ladův kraj: https://www.laduv-kraj.cz.

Kateřina Čadilová, Ladův kraj

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena