Dubové stromořadí u Nového Strašína

31. 5. 2024

Budování cyklostezek a pěších cest má v současné době zelenou. Říčany nejsou výjimkou. Naše radnice podporuje propojování města s místními osadami i sousedními vesnicemi bezpečným způsobem mimo hlavní dopravní tahy.

Jedním z posledních projektů je realizace propojky Nového Pacova, resp. katastrálního území Radošovice, s Novým Strašínem. Konkrétně se jedná o znovuobnovenou cestu mezi ulicí Výhledová a novou výstavbou zvanou podle barevných fasád domů Pastelky.

Celou akci – vybudování cesty, přípravu terénu a zakoupení deseti vzrostlých dubů – realizovaly Osadní výbor Pacov a Osadní výbor Strašín s Okrašlovacím spolkem Říčany pod záštitou a s finanční podporou města Říčany. V pracovním týdnu má málokdo čas, přesto se mi povedlo narychlo domluvit cca osm dobrovolníků pro výsadbu, zatlučení třiceti kůlů a zalití stromů. Během našeho působení na cestě k nám přicházeli obyvatelé Pastelek a nabízeli své ruce i svůj čas. Celé rodiny s dětmi! Naprosto nečekaná a neplánovaná akce místních obyvatel a malých pomocníků. Děti běhaly s konvičkami s vodou, kluci jezdili s tatrovkami a slibovali, že se budou o stromky starat. Domluvila jsem se s nimi, že pomohou i vysít trávník. A děti o týden později skutečně přišly. Životní prostředí budeme mít takové, jak se o něj budeme starat. A děti to vědí.

Ráda bych tímto prostřednictvím poděkovala všem dobrovolníkům, obyvatelům Pastelek, kteří pomohli a stále pomáhají při zalévání stromů, a všem dětem plným elánu, nadšení a radosti v čele s Olíkem.

Andrea Klapálková
Okrašlovací spolek Říčany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena