Evropský pohár 2014 v Trialu

29. 8. 2014

O prvním srpnovém víkendu se konal Evropský pohár 2014 v Trialu UCI, kde nechyběl ani Říčanský jezdec Vlasta Kabeláč Čiháček, ale tentokrát bez svého kolegy Petra Jeřichy z Trial klubu Mraveniště Říčany.

Jednalo se o dva nezávislé poháry, kdy první startoval v pátek a druhý hned v sobotu. Stejné místo, jiné překážky, takže vlastně velký Trialový maraton. Vlastu bohužel v minulém roce postihlo vážné zranění kolen s operacemi, které vyžaduje minimálně roční rekonvalescenci, takže na závody po téměř 9 měsících odjížděl spíše pro získání jistoty na závodech a testování svých možností.

I přes menší technické a zdravotní potíže se z toho překvapivě stal závod s medailovým umístěním. V pátečním závodě si Vlasta doskákal pro 2. místo a v sobotním pro 3. místo. Chyběly zde sice ty největší hvězdy (TOP 10) světa, které běžné startují jen na závodech Světového poháru a mistrovství světa (letos pořádaném v norském Lillehammeru), ale i tak byla konkurence více než slušná a Vlasta po prvním místě v poháru z roku 2011 doplnil svou sbírku o chybějící kousky.

„Bral jsem Evropský pohár spíš jako přípravu na světový pohár a Mistrovství světa, i když vím, že letos na nějaké zásadnější výsledky pomýšlet nemohu. Závod to byl každopádně krásný a rakouští organizátoři předvedli slušný kus práce.

Trochu mě zaskočila náročnost a hlavně pak počet odjetých sekcí. Byli jsme prakticky 6 hodin na trati a hodně netradiční bylo i odjetí 6 sekcí ve 4 kolech plus dvě kola finálová na 4 sekcích. Běžně se jezdí pouze dvě kola, ale byla to aspoň prověrka fyzičky.

No a poháry jsou doma na polici, takže můžu jít zase trénovat. Díky za podporu rodině i mým partnerům ve zbrani – POC, NANOPROTECH, CARFORYOU, Energy drink FAKEER, BIKEBROTHERS, GOPRO, FIVE TEN a samozřejmě TRIALSHOW.cz týmu, který pro vás může odjet i nějakou tu pěknou exhibici. “