FBC Draci Říčany

29. 3. 2019

JAK SI STOJÍ DRUŽSTVA FLORBALISTŮ?

Florbalová sezona se pomaličku chýlí ke svému závěru.

Jak si vedou naše družstva?

O fantastických výkonech našich nejmenších florbalistů jsme informovali v minulém čísle. Po uzávěrce však naše přípravka dokázala znovu překvapit. 23. února měli kluci premiéru v 1. výkonnostním koši mezi nejlepšími týmy regionu Praha a střední Čechy a celý turnaj vyhráli!

Za zmínku stojí určitě i stabilní výkony obou týmů elévů ve 2. či 3. výkonnostním koši. Potěšující je i vyrovnanost obou družstev.

Bílý tým starších žáků si stále drží pozici ve 2. koši a příjemné je sledovat herní posun hráčů modrého týmu, z nichž někteří již nakoukli i do týmu bílého a okusili tak hru se silnějšími soupeři, která je podstatně rychlejší i fyzicky náročnější.

První tým dorostu si jako nováček nadále vede výborně ve druhé lize a patří mu průběžně druhé místo s dvoubodovým odstupem na lídra soutěže. Drží tak reálnou naději na možnost zabojovat v nadstavbové části o postup do 1. dorostenecké ligy, což by bylo obrovským úspěchem. Dorostenecký B tým se pohybuje ve středu tabulky ve své soutěži a dává možnost sbírat zkušenosti mezi staršími i některým starším žákům.

Junioři jsou průběžně na druhém místě dlouhodobé soutěže a mají reálnou naději na postup do 2. juniorské ligy. Proti svým nejbližším konkurentům mají navíc dva zápasy k dobru a mohou pomýšlet i na vítězství v celé soutěži.

Muži jsou po rozpačitém podzimu na průběžném šestém místě dlouhodobé soutěže, ale výborné výkony v posledních čtyřech utkáních a 100% úspěšnost v nich, jim ještě stále dává možnost snít o postupu o patro výš.

Jana Tománková

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena