FUEGO ŘÍČANY

5. 11. 2019

Nejen Fuego Cup 2019 soutěž v tanečním sportu, ale celý podzim tančíme naplno

V minulém čísle jsme si trochu vysvětlili, jak taneční páry získávají body a postupují do vyšších tříd. Teď si řekneme něco o tanečních soutěžích.

Taneční soutěže probíhají v podstatě každý víkend po celý školní rok/taneční sezónu. Konají se téměř v každém větším městě po celé České republice, někdy i víckrát do roka. Třeba náš klub v Říčanech pořádá ročně dvě taneční soutěže – podzimní Fuego Cup a jarní Říčanský pohár. V rámci každé soutěže bývá vypsáno více věkových kategorii i výkonnostních tříd. Pro letošní Fuego Cup bylo pořadateli (což je vždy taneční svaz ČSTS a obvykle místní taneční klub) vypsáno 22 různých soutěží ve čtyřech výkonnostních třídách, ve čtyřech věkových kategoriích a samozřejmě ve standardu a v latině.

Soutěže v tanečním sportu jsou vždy celorepublikové a otevřené i pro páry z okolních zemí. Do Říčan velmi pravidelně jezdí páry ze Slovenska a Polska a nejinak tomu bylo i na letošním Fuego Cupu.

Jaké umístění si vytančily domácí páry najdete pod článkem, jelikož uzávěrka Kurýru byla před naší soutěží. Ale můžeme prozradit, že domácí klub měl na svém kontě 32 startů.

Všechny páry se již od začátku školního roku pilně připravovaly na vystoupení před domácím publikem. V září za námi na minisoustředění přijeli tradiční externí trenéři – Jan Kliment a Petra Kostovčíková, v říjnu pak poprvé jejich svěřenci a několikanásobní vicemistři republiky Václav Masaryk (také tančil ve StarDance) se svou partnerkou Klárou Chovančíkovou. Nutno podotknout, že jako domácí trenéři tanečního klubu v Hodoníně byli překvapeni dobrou úrovní našich párů a jejich množstvím. Určitě zde nebyli naposledy.

Fuego Cup nebyla ale jediná soutěž, kde poslední dobou naše páry soutěžily. Zdůrazněme alespoň pár výsledků. V Plané nad Lužnicí Filip a Joannka vytančili bronz v B-LAT  a Fanda s Kačkou stříbro v Jun 2 D-LAT. Filip s Betty, tančící posledních pár soutěží v E-LAT, brali zlatou v Příbrami a stříbro v Praze. V Ústí nad Labem si Fuego dalo double v E-LAT, nejvýše byl Honza s Verčou a druhý pak Filip S Betty. Další zlatou z Ústí přivezl Tom a Fanny, tančící Jun 2 B-LAT. A mohli bychom pokračovat, další výsledky najdete na naší Fb stránce.

Z další činnosti pak zmiňme třeba všechny rozběhnuté kurzy pro veřejnost. Až na pár odpoledních kurzů jsou všechny zcela naplněné. To nám také dělá radost a věříme, že z nových kurzistů časem vyrostou nové soutěžní páry všech věkových kategorií.

                                                                      Vaše Fuego

PS: Na domácí soutěži Fuego Cup, která proběhla 20. 10., měl domácí klub celkem 35 startů, z toho naše páry zvládly proměnit devět startů v cenné kovy. V juniorských kategoriích zaváleli Fanda s Kačkou, když v JUN II E STT vytančili 2. místo, dále Míša s Šárkou v JUN II E LAT 2. místo a Maty s Kájou v JUN II C LAT 3. místo. Pro mládež pak dopadla nejlépe kategorie Mládež E LAT, kterou s přehledem vyhráli Filip s Betty a slaví tak postup do vyšší třídy D. Na třetí místo se probojovali Luka s Aničkou. Další první místo přidali Filip s Klárkou v kategorii dospělí C STT a Filip (potřetí, ale opět jiný) s Marťou v kategorii D LAT. Druhá místa v dospělých kategoriích vytančili ještě Honza s Verčou v E LAT a Filip s Joi v té nejvyšší - B LAT. Děkujeme všem párům za naprosto vzornou reprezentaci a gratulujeme.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena