Gymnastické kurzy v našem oddílu

25. 8. 2023

Jak již u nás bývá zvykem, o letních prázdninách pořádáme příměstské tábory, které se těší velké oblibě, a jinak tomu nebylo ani letos. Dva turnusy v Říčanech a pět ve Strančicích se zaplnily aktivními dětmi, které se během týdne učily jak základům gymnastiky, tak i složitějším prvkům na jednotlivých gymnastických nářadích. Čas jsme společně trávili i venku na dětských a sportovních hřištích a v lese. Nová kamarádství, nové zážitky a chuť dále cvičit i během školního roku se projevila u většiny účastníků.

Jak staré děti mohou navštěvovat kurzy gymnastiky během školního roku?

Kurzy máme pro děti od jednoho roku věku („chodící děti“), které začínají cvičení v kurzu po boku svých rodičů/prarodičů – zkrátka v doprovodu někoho blízkého. Seznamují se s prostorem tělocvičny, s pravidly, navazují první kamarádství – tento kurz probíhá v naší specializované tělocvičně ve Strančicích, která je v bezprostřední blízkosti vlakového nádraží. Na kurz Cvičení rodičů a dětí již navazují další věkové skupiny bez doprovodu: Gym školka (3–4 roky), Minigymnastika (5–6 let), Rekreační gymnastika pro školní děti a kurz Dospělí a mládež. Kromě kurzů gymnastiky nabízíme také lekce v kurzu Parkour.

Kde můžete děti přihlásit a nalézt nabídku kurzů na nový školní rok?

V rezervačním systému najdete rozvrh kurzů, každý kurz je zde popsán – jak a kde probíhá, kdo ho vede, kolik stojí… Prostřednictvím systému gymnastikaricany.webooker.eu/ můžete své dítě do vybraného kurzu zapsat.

Co nás čeká v září?

Kromě absolvování úvodních lekcí našich kurzů se závodní družstva pilně připravují na první závod sezóny, který pořádá náš oddíl. Již 8. ročník Říčanské hvězdičky (závod ve sportovní gymnastice žen) a 7. ročník Team Gym Cupu (závod v teamgymu) proběhnou o víkendu 23. a 24. září ve sportovní hale Na Fialce. Zveme tedy všechny příznivce tohoto krásného sportu na pěknou sportovní podívanou, přijďte fandit domácím závodnicím.

Přejeme všem úspěšný start nového školního roku a těšíme se na viděnou v tělocvičně.

 

Jitka Jechová a Barbora Bernardová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena