Gymnastika Říčany

1. 4. 2016

Říčanské hvězdičky - 1. ročníku závodu ve sportovní gymnastice, Víkendový maraton na JOJO CUP Dobřichovice

Říčanské hvězdičky…

…je název 1. ročníku závodu ve sportovní gymnastice, který náš oddíl pořádal 13. března ve svém gymnastickém centru v Mnichovicích. „Ano, konečně se nám povedlo splnit další stanovený cíl. Moc jsme si přály vrátit gymnastické závody na domácí půdu. Před cca 15 lety proběhl jeden z posledních závodů v Říčanech, který býval každoroční tradicí. Jsem ráda, že se Bára Bernardová a Lucka Cirkvová pustily do plnění tohoto cíle s vervou a 1. ročník proběhl již letos, patří jim za to velké díky!“

Původně plánovaný „malý závod“ pro několik pozvaných oddílů se najednou potkal s velkým zájmem. Zazávodit si u nás chtěly i další oddíly, se kterými se potkáváme na závodech po celé ČR, dorazily Poděbrady, Ostrava, Jaroměř, Kolín, Šestajovice, Horní Počernice, Modřany a Dobřichovice – celkem 98 závodnic! Závodilo se ve dvou výkonnostních a pěti věkových ktg. + vloženém závodu „Mimi“ (roč. 2011-12). Krásné ceny pro všechny gymnastky věnovali naši sponzoři, bez nichž by závod jistě nebyl tak úspěšný – Cukrářský salón Říčany, Fotoateliér Štěpánka Richterová, HM Music – Mnichovická krčma, AVON, Studio Klára, Seznam.cz, pekařství Frydrych, město Mnichovice, Ministerstvo ŽP, Kooperativa, Reda, Dino a Byliny Říčany. Do organizace závodů a shánění cen se také velmi aktivně zapojili rodiče našich gymnastek. Všem moc děkujeme!!!

A jak si naše holčičky vedly? Získaly 13 medailí, navíc čtyři «bramborové» a pěkná umístění na dalších příčkách. Vítězkami jednotlivých kategorií, které obdržely mj. i dorty a poukazy na pizzu, se staly Amélka Žvejkalová, Kája Šebestová a Kuchařová, Linda Procházková, Majda Škardová, Adélka Bernardová. Druhá místa obsadily Karolínka Rašková, Andrejka Jechová, Terka Šubrtová a Agáta Vašutová. Třetí příčky Petruška Mensová a Marianka Pechmanová. Vítězkou Mimi kategorie se stala Julinka Holdsworth. Nejlepší dopolední závodnicí (nejvyšší součet známek ze všech) byla K.Šebestová a odpolední A.Bernardová - obě získaly poukaz na rodinné focení.

J.Jechová

Víkendový maraton
na JOJO CUP Dobřichovice

Při příležitosti slavnostního otevření nové gymnastické haly v Dobřichovicích, se o víkendu 20.–21. 2. konala soutěž v Teamgymu JOJO CUP – závodilo se na akrobacii a skocích z malé trampolíny a naše družstva zde samozřejmě nechyběla.

Jak se v takové hale závodí, si vyzkoušely nejmladší Sovičky (roč. 2009) v kategorii 0 a obsadily krásné 1. místo (celkem 9 družstev). V kategorii I (roč. 2007–08) jsme měly 2 týmy. Lemurky závod vyhrály a Ještěrky obsadily 8. místo z 23 družstev. V nejstarší kategorii II (roč. 2005-06) se družstvo Eagles umístilo na 9. místě ze 17.

Všem holčičkám i trenérkám patří velké díky za skvělou reprezentaci oddílu a města – vždyť do dobřichovické haly se sjelo neuvěřitelných 62 týmů z celé ČR. GRATULUJEME!!!