Gymnastika Říčany

27. 5. 2016

Mistryně ČR ve sportovní gymnastice je z TJ Tourist Říčany

Na tradiční závod v Kolíně s názvem „Hledáme nové talenty“ jsme první květnovou neděli vyslaly tři čtyřčlenná říčanská družstva. V nejmladší ktg. 2009-10 družstvo ve složení Jechová, Žvejkalová, Rašková, Šebestová zvítězilo, přestože byly holčičky papírově nejmladším týmem. Druhé, stejně mladičké družstvo (Hrušková, Rampulková, Štěpáníková, Pechmanová) obsadilo 7. místo. V hodnocení mezi 43 jednotlivkyněmi na 2. místo vystoupala sedmiletá Andrejka Jechová a hned za ní o rok mladší Amélka Žvejkalová. Starší družstvo v ktg. roč. 2008 (Procházková, Koudelková, Pospíšilová, Hanzálková) obsadilo 6. místo.

Na závodech v Jihlavě o týden později jsme opět slavily medailové úspěchy a to díky A. Žvejkalové (1.místo), A. Jechové (3. místo) a M. Škardové (3.místo).

MČR ve sportovní gymnastice - medailistky z Říčan

Výsledky Krajských přeborů ČASPV Středočeského kraje předčily naše očekávání. Všechny naše závodnice postoupily na republikové finále konané v polovině května, kde závodily jako jednotlivkyně, ale i jako členky družstev Středočeského kraje v ktg. mladších žákyň 2008-07 a 2006-05. V soutěži družstev jsme měly v týmu A mladších žákyň I. Anežku Hanzálkovou a Adélku Bernardovou, třetí členkou byla týnecká M. Kmošková - holčičky obsadily 3.místo! (celkem 16 družstev ze všech krajů ČR) V ktg. mladší žákyně II. jsme slavily úspěch družstva A, kde jsme měly zastoupení díky Agátě Vašutové, další dvě členky týmu byly z Bělé pod Bezdězem a Netvořic - obsadily 2. místo!!! Čtvrtá říčanská gymnastka Terka Šubrtová byla členkou B týmu Středočeského kraje(díky 6. místu na přeboru kraje) a toto družstvo obsadilo 7. místo (celkem 18). Největší radost propukla mezi fanoušky říčanské gymnastiky po vyhlášení výsledků jednotlivkyň - MISTRYNÍ ČR je Agáta Vašutová! Oproti loňskému úspěchu - stříbrné medaile právě Agáty, se letos můžeme pochlubit celou sadou medailí! Holčičkám i trenérkám patří velké díky za skvělou reprezentaci oddílu, města Říčany i celého Středočeského kraje!