GYMNASTIKA ŘÍČANY

3. 11. 2019

Úspěšný start nového školního roku

Třetí týden v září jsme společně odstartovali další ročník gymnastických kurzů, a že se v našem oddíle jedná o kvalitní hodiny, vedené trenérkami s licencí „trenér sportovní gymnastiky“, svědčí každoročně naplněná družstva jednotlivých kurzů. Přestože je zájem veliký, ctíme pravidlo maximálního počtu 10 dětí na trenéra, protože gymnastika je především individuální sport a my k dětem chceme takto přistupovat. Proto se lekce naplněné max. 30 dětmi účastní minimálně tři trenérky.

Jsme výjimkou ve svém oboru a jeden z opravdu mála oddílů, který gymnastiku nabízí široké veřejnosti, od nejmenších dětí po „dospěláky“. Tím se stáváme inspirací pro mnoho oddílů, které nás v okolí postupně začínají napodobovat – pro nás je to známka toho, že svou práci děláme dobře.

To, že se kromě kurzů staráme i o gymnastky, které vozí medaile ze závodů i té nejvyšší výkonnosti, je vlastně třešinkou na dortu. Letos byly naše gymnastky A. Žvejkalová a S. Bezoušková pozvány na testování výběru žákyň České republiky roč. 2010/11 do Ostravy, kam se sjelo 20 nejlepších gymnastek z republiky – je to pro nás velký úspěch a příslib do budoucna.

Za sebou máme i první závody. Teamgymová družstva to parádně „roztočila“ v Praze na Memoriálu H.Myšákové. Poprvé v historii oddílu máme v závodních družstvech zařazeny také chlapce, a hned jeden z nich si zazávodil ve společnosti dívek a s přehledem si vybojovali zlatou medaili. Naše dívčí družstva přidala jedno zlato a dvě stříbra.

Svůj první letošní závod si v Horních Počernicích užily i sportovní gymnastky, které odjížděly s krásnými výsledky a nechyběly ani medaile - zlatá (Amélka Ž. 1. ze 48) a bronzová (Míša Ch. 3. ze 43).

Počty dětí v kategoriích na všech závodech rekordně stoupají, obliba gymnastiky je neskutečná. Mnoho rodičů si uvědomuje, že i gymnastická průprava bez závodních ambicí je skvělý start a základ všech sportů. I proto stoupá počet členů našeho oddílu a působíme již na třech místech (Říčany, Mnichovice, Strančice).  

                          J. Jechová a B. Bernardová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena