Gymnastika Říčany

1. 6. 2020

Návrat do všedních dní

Začínáme s návratem do všedních dní… Chce to odvahu a velké nasazení, ale chceme to – chceme, aby se konečně děti a všichni dospělí, kteří k nám do tělocvičen chodí za zábavou a pohybem, opět bavili.

V posledních týdnech nesledujeme nic jiného, než kdy dostaneme povolení, povolení vrátit se. Dočkali jsme se – nejprve začátkem května, kdy jsme mohli alespoň se závodními družstvy absolvovat první tréninky venku, ať už na zahradách trenérek, kam se nastěhovalo alespoň minimální potřebné vybavení, nebo v přírodě, kde se využívalo, co bylo k mání. Omezeně, ale spolu, všichni byli nadšeni. 

Ještě větší nadšení však propuklo od 11. května, kdy došlo k dalšímu rozvolnění, přestože nás to stálo velké úsilí: rozhodit kurzy i tréninky do celého dne/týdne tak, aby v tělocvičně bylo vždy co nejméně dětí, obeslat všechny rodiče s informacemi, říčanské rodiče požádat, aby vozili děti do našich tělocvičen ve Strančicích a Mnichovicích…

Přestože se naším každodenním „kamarádem“ stala dezinfekce a přísná pravidla, nadšení všech dětí po tolika týdnech v tělocvičně bylo veliké.

Dodržujeme všechna pravidla, nepodceňujeme situaci, ale chceme se rychle vrátit zpět do všedních dní s běžnou radostí z pohybu.

Velice se těšíme na léto, které strávíme společně: již 7. léto pořádáme letní příměstské tábory s gymnastikou, budeme se společně bavit, smát a sportovat. O bližší informace a termíny pište na gymnastika-ricany@seznam.cz.

Přejeme všem pevné zdraví!

Jitka Jechová

a Barbora Bernardová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena