Gymnastika Říčany

1. 1. 2022

Gymnastika Říčany mezi nejlepšími oddíly ČR

Závěr roku patřil závodům týmovým, a to nejen v teamgymu. Tradičně se totiž právě v posledních měsících roku konají přebory jednotlivých krajů družstev ve sportovní gymnastice. V loňském roce se z důvodů všem dobře známým nekonaly, v letech předešlých jsme obsazovaly 3. - 5. ligu družstev (rozdíl je ve věkové a výkonnostní úrovni). Středočeskou 2. ligu jsme také letos postavily, poprvé v historii se nám podařilo obsadit všechny ligy vypsané v kraji, ve všech se navíc děvčatům podařilo vybojovat cenné kovy.

Jechová, Pechmanová, Rašková – 3. místo

Děvčata druhé ligy navíc získala pozici náhradnic postupujícího týmu na MČR v Ostravě, kam jsme nakonec měly možnost jet reprezentovat Říčany mezi nejlepšími oddíly ČR díky tomu, že vypadla družstva z důvodů karantén. Jely jsme především pro velkou zkušenost – bojovat mezi 24 nejlepšími družstvy ČR ve 2. lize žen, když našim gymnastkám je pouhých 11 - 12 let (ve startovním poli byly nejmladší), byl velký zážitek. Poměřily jsme síly s oddíly, které trénují třeba i 6× týdně nebo dvoufázově, což je u vrcholových gymnastek nezbytné, a mají své specializované tělocvičny. Rozdíl je znát, přesto se holky ničeho nezalekly a bojovaly za Říčany hrdě a se vztyčenou hlavou pod vlajkou České republiky. Podařilo se jim posunout se na 18. příčku, a tím daly jasně najevo, že si své místo na takovém závodu právem zasloužily.

Teamgymová družstva svůj poslední závod tohoto roku absolvovala v Říčanech na Blue Cupu, který pořádal mnichovický oddíl v říčanské sportovní hale 14. 11. 2021. Celkem šest našich družstev v jednotlivých kategoriích získalo medailová umístění – nejmladší Gepardi 2. místo, Panteřice a Ovečky 1. místo, Eagles 2. místo a v ktg. Tria - děvčata ze sportovní gymnastiky 1. a 3. místo. V Říčanech se nám cvičí opravdu dobře a děkujeme mnichovickému oddílu za uspořádání pěkného závodu.