Gynekologická ambulance v Říčanech se rozšiřuje a modernizuje

29. 8. 2021

 

Dlouhodobě zavedenou gynekologickou ambulanci MUDr. Hany Klenkové v Říčanech převzal od začátku letošního ruku MUDr. Jan Drahoňovský, současný lékařský náměstek ředitele Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze. Zeptali jsme se ho, jaké změny se v ordinaci chystají.

 

Budou moct nadále pacientky navštěvovat
paní doktorku Klenkovou?

Zcela určitě. Paní doktorka Klenková, jako bývalá primářka gynekologie benešovské nemocnice se svými mnohaletými zkušenostmi je nadále jednou z hlavních opor našeho týmu. Její dlouholeté klientky i nové pacientky ji mohou nadále navštěvovat jeden ordinační den v týdnu.

Co se tedy v ambulanci od začátku roku změnilo?

Snažíme se rozšiřovat náš tým a poskytované služby. Od května jeden den v týdnu ordinuje MUDr. Karolína Kroupová, specialistka na prenatální diagnostiku. Brzy se k nám přidá paní doktorka Marešová, která se dlouhodobě věnuje poruchám plodnosti a asistované reprodukci. Já jsem v současné době vedoucím lékařem Centra pro léčbu endometriózy a ambulance pánevní bolesti v Podolí, a tak společně pokrýváme značné spektrum specializací našeho oboru. Výhodou je také přímá návaznost na renomovaná pražská klinická pracoviště. V ambulanci poskytujeme i laktační poradenství. Nový ultrazvukový přístroj zdokonalil diagnostiku v těhotenství a zpřesnil gynekologická ultrazvuková vyšetření.

Přechodem na moderní informační systém máme rychleji k dispozici výsledky laboratorních vyšetření, které můžeme zasílat našim klientkám formou sms, a nově umožňujeme i elektronické objednávání formou e-mailu přes naše webové stránky.

Přijímá ještě ambulance nové klientky?

Samozřejmě. S přibývajícím zájmem se snažíme rozšiřovat naše ordinační hodiny tak, abychom i nadále zachovali co nejkratší objednací doby. A jako tým říčanských patriotů chceme poskytovat špičkovou péči zde v Říčanech, aby ji místní obyvatelky nemusely vyhledávat v Praze a okolí.

Jaké změny ještě chystáte do budoucna?

Plánujeme nasadit plně elektronický objednávací systém, kde si bude každá žena moci sama vybrat den a hodinu vyšetření, a rádi bychom našim těhotným zajistili i genetický screening zaměřený na včasné odhalení vrozených vývojových vad na začátku těhotenství, který v současné době poskytuje jen několik málo specializovaných pracovišť. A postupně bychom rádi rozšířili naše ordinační hodiny na každý všední den v týdnu.

 

Gynekologie Říčany,

Komenského náměstí 1850, Říčany

www.gynekologie-ricany.cz

gynekologie.ricany@gmail.com

tel. 323 602 527

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena