Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov

3. 10. 2020

 

 Sbírka proběhne v úterý 6. 10. 2020 od 12,00 do 17,00 hodin u kostela na Masarykově náměstí v Říčanech. Pokud by se současná koronavirová  krize zhoršila natolik, že bychom sbírku nemohli uskutečnit, uvedeme to na webových stránkách farnosti a v charitní skříňce u kostela. 

Jako obvykle můžete přinášet oblečení (neroztrhané, s funkčními zipy), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky (tyto čtyři druhy mohou být i mírně poškozené), péřové přikrývky a polštáře, spacáky s nepoškozeným zipem, použitelné záclony a závěsy, látky (alespoň 1 m2), nepoškozenou obuv (páry svázané, aby se boty neztratily nebo dát zvlášť do igelitové tašky), hračky (nepoškozené a čisté), drobné fungující elektrické spotřebiče do domácnosti (vařič, remoska, konvice, žehlička, apod.). Pokud nám přidáte k darovaným věcem 10,- Kč, použijeme část jako příspěvek na odvoz sbírky a podporu Diakonie, zbytek na naši další činnost.

Sbírkou podpoříme nejen potřebné lidi, ale i organizaci Diakonie Broumov, sociální družstvo, která darované věci převezme, ve vlastní třídírně vytřídí a většinu věcí dále použije (pomoc pro lidi s nízkým příjmem či na sociálních dávkách, pomoc obětem živelních pohrom i jiných krizových situací), nepoužitelné věci pak zpracuje na čistící plachetky.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Marie Junková,

Farní charita Říčany 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena