Husova knihovna Říčany

30. 6. 2024

Otevírací doba v červenci a srpnu

Oddělení pro dospělé:
Pondělí až pátek 8.30–18.00

Oddělení pro děti:
Úterý     8.30–18.00
Středa    8.30–18.00
Čtvrtek   8.30–18.00


Pořady v Kouzelné zahradě

Každou středu se v zahradě knihovny konají koncerty různých žánrů, pořádané Kulturním centrem Labuť. Vystoupí postupně jihoafrický kytarista Gerald Clark, říčanská kapela JazzM, francouzský kytarista Alexandre Glize, Ivan Hlas trio, jazzová kapela Blue Hats, IKEM band (rock ‘n’ roll, moderní country, blues) a „vážnou“ hudbu zastoupí duo Adamus–Marešová (hoboj a varhaní pozitiv). Podrobnosti uvádíme v Kurýru v části věnované KC Labuť.

Dále se v srpnu můžete těšit na čtvrteční promítání v letním kině pořádaném Městem Říčany.

Atmosféru zahrady nově obohatila socha Cyklická energie a vertikální princip vědomí, instalovaná v rámci říčanské akce Vidím sochy 2.

 

Spolupráce knihovny s MAP – Dětský čtenářský klub

Projekt MAP (místní akční plán rozvoje vzdělávání), v Říčanech realizován řídicím výborem a v pracovních skupinách, je zaměřen mimo jiné na podporu čtenářské gramotnosti u dětí. Spolupráce MAP s Husovou knihovnou Říčany je každým rokem intenzivnější. Tento rok jsme realizovali spoustu čtenářských workshopů. Projekt MAP tradičně přispěl na nákup knižních odměn pro absolventy Dětského čtenářského klubu, za což mnohokrát děkujeme.

Do Dětského čtenářského klubu pro školní rok 2024/25 se lze zapisovat již nyní. Schůzky se konají jednou za měsíc, budou vytvořeny 4 skupiny po 10 dětech ve věku od 7 do 15 let. Schůzky probíhají v úterý od 17 do 18 hodin v oddělení pro děti na Komenského nám. 1910 v Říčanech. Klub je bezplatný, zájemci musejí být v naší knihovně registrováni.

Vladimír Levický

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena