Co se děje v kultuře
Husova knihovna Říčany
28. 4. 2017
Letní přestávka v knihovně

Rádi bychom již nyní návštěvníky knihovny informovali o tom, co náš čeká (a nemine) letos v prázdninových měsících.
Střecha v budově Staré radnice na Masarykově náměstí, kde sídlí také naše knihovna, je ve velmi špatném stavu. Sami to zaznamenáváme po každém dešti, kdy se u nás zvětší a zvýrazní vlhké skvrny na stropě od zatékající vody. Potěšilo nás, že se v letošním roce rozhodlo o její opravě. Při ní se zároveň zrekonstruují dlouho nevyužívané prostory pod střechou, z kterých vznikne výstavní síň.
Stavební práce budou probíhat v létě, přičemž součástí staveniště budou také prostory knihovny. Pro knihovnu to znamená nutnost zcela vyklidit naše oddělení pro dospělé – nábytek, regály, počítače apod. A také přestěhovat cca 50 000 knih.
Co z toho vyplývá pro naše čtenáře?
- Knihovna bude poprvé ve své historii celé prázdniny uzavřena.
- Knihy si bude možné vypůjčit naposledy v posledním týdnu před prázdninami, předpokládáme, že v pátek 30. června (bude upřesněno).
- Výpůjční lhůty budou automaticky prodlužovány o dobu rekonstrukčních prací.
- Půjčené knihy bude možné vrátit až po znovuotevření knihovny (předpokládáme začátkem září, pokud nedojde k nepředpokládanému skluzu stavebních prací), případně do návratového boxu před knihovnou, přičemž knihovna v tomto případě není schopna zaručit jejich odepsání z čtenářského konta v běžné lhůtě.
Čím mohou čtenáři své knihovně pomoci?
Tím, že si na prázdniny půjčí co nejvíce knih a vrátí je po prázdninách. Zmenší tím počet knih při jejich stěhování, čímž jej usnadní a sníží náklady. Počet výpůjček není omezen.
V termínech může ještě dojít k malým změnám v souvislosti s postupem prací.



