Husova knihovna Říčany

25. 8. 2023

Otevírací doba:

Oddělení pro dospělé:
Pondělí až pátek 8.30–18.00
Sobota 8.30–12.00

Oddělení pro děti:
Pondělí 12.00–18.00
Úterý 12.00–17.00
Středa až pátek 8.30–18.00
Sobota (první a třetí v měsíci) 8.30–12.00

 

Středa 13. září, Masarykovo náměstí, 9.00 hod.

Malování na rynku

Tradiční akce naší knihovny, letos se koná již 26. ročník. S dětmi se sejdeme na Masarykově náměstí, kde budou kreslit na knihovnou zadané téma. To letošní je Zachraňme planetu. Je inspirováno stejnojmennou knihou Jess Frenchové, ve které jsou probírána ekologická témata – životní prostředí, ochrana přírody, pozemní zdroje a jejich nadužívání, možnosti omezit odpad v domácnostech, recyklace, návrhy, jak předcházet nepříznivým vlivům. Věříme, že tyto myšlenky budou děti inspirovat, a to nejen když budou kreslit. Za obrázek dostanou malou sladkou odměnu. Obrázky si následně na náměstí vystavíme a vytvoříme tak „galerii pod širým nebem“. Pastelky a podložky na kreslení budou zajištěny knihovnou. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta do KC Labuť.

 

Středa 20. září, Teršípův dům, 18.00 hod.

Noc literatury

Mezinárodní projekt organizovaný Českými centry již od roku 2006. V loňském roce se poprvé uskutečnil také v Říčanech a nyní tedy proběhne druhý ročník. Kromě knihovny se projektu zúčastní další organizace – Koloběh, Masaryk Plaza 65 aj. Jedná se o předčítání z knih, které obstarají herci či další známé osobnosti. V době uzávěrky Kurýra ještě nejsou známy všechny podrobnosti, sledujte www stránky knihovny.

 

Loučení s létem

Čtvrtek 21. září, 17.00, zahrada Teršípova domu

Knihovna se rozloučí s létem, čímž dá poslední sbohem prázdninové letní atmosféře. Na toto loučení zve všechny své čtenáře, ale i ty, kteří v knihovně registrováni nejsou.

Proběhne opékání buřtů (špekáčky a občerstvení jsou pro návštěvníky připraveny) a nadílka knih zdarma. Je také připraven hudební program – odpolednem provází kapela Blek-flek (country, pop, folk, rock-and-roll).

Tuto akci jsme uvedli poprvé v roce 2019 a setkala se s velkým úspěchem, takže jsme předpokládali, že se stane každoroční tradicí. Museli jsme však vynechat roky 2020 a 2022, poprvé kvůli covidu a podruhé vzhledem k probíhajícím stavebním pracím, které zahradě daly současnou podobu. Po dvou letech se tedy opět takto loučíme s létem.

 

Připravujeme:

Pondělí 9. října

Alena Mornštajnová – autorské čtení a beseda

 

Ing. Vladimir Levický

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena