Husova knihovna Říčany

27. 10. 2023

Otevírací doba:

Oddělení pro dospělé:
Pondělí až pátek 8.30–18.00                                                
obota 8.30–12.00                                                               

Oddělení pro děti:
Pondělí 12.00–18.00
Úterý 12.00–17.00
Středa až pátek 8.30–18.00
Sobota (první a třetí v měsíci) 8.30–12.00


Úterý 7. listopadu, 18.00, oddělení pro dospělé
Jakub Greschl: Madeira – ostrov věčného jara a čarokrásné Portugalsko

Cestovatel Jakub Greschl pochází z Holýšova (podle toho bývá označován jako „Holýšovský Marco Polo“). Narodil se s dětskou mozkovou obrnou a pár let bojoval o to, aby vůbec mohl chodit. Nevzalo mu to sílu a jako životní náplň si zvolil právě chůzi a cestování. Procestoval již přes 44 zemí na více než 85 cestách. Ze svých cest si přináší mnoho zajímavých materiálů a zážitků, které popisuje při poutavých přednáškách a besedách.

V Husově knihovně není žádným nováčkem, uváděl zde již zajímavé pořady z cest po USA, Thajsku a Irsku. Tématem besedy bude čtrnáctidenní cesta portugalskou pevninou (návštěva Porta, Lisabonu, klášterů, nejzápadnějšího místa Evropy, ...) a ostrova rozkvetlé přírody a krásných scenérií. Madeira je pozoruhodným úkazem pro fotografy i turisty.


Úterý 21. listopadu, 18.00, oddělení pro dospělé
Milan Zacha Kučera: Tajné služby a hledání pokladů

Kapitoly z dějin studené války. Každý válečný konflikt s sebou nese množství ztrát cenných předmětů a také úsilí zachovat hodnoty států, organizací nebo i jednotlivců – ať už jde např. o poklad templářský, hledaný francouzskými tajnými službami v padesátých letech, nebo nacistický, který se pokusilo najít v raných osmdesátkách polské ministerstvo vnitra. A jak do toho zapadala akce Černé jezero na Šumavě a zda měla nějaké zahraniční pokračování? Historii hledání několika evropských pokladů tajnými službami naznačí spisovatel a ředitel televize CS History Milan Zacha Kučera.

Milan Zacha Kučera představuje v oblasti záhad, tajemství a vojenství výraznou a neopominutelnou autorskou osobnost. Je držitelem ceny Egona Erwina Kische za knihu Největší tajemství třetí říše a autorem dalších dvou oblíbených titulů: Archeoastronautických pověstí a Ocelového města. Se svými přednáškami a pořady vystoupil ve více než 120 knihovnách a muzeích v České republice a v desítkách obdobných institucí na Slovensku a v Polsku. Autorsky se spolupodílel na přípravě mnoha televizních dokumentů.


Na listopadové besedy v knihovně je volný vstup.


Hledáme pracovníka/pracovnici do oddělení pro děti – zástup za mateřskou dovolenou, úvazek 0,75, s perspektivou 1,00. Kromě běžných knihovnických činností potřebujeme, aby vedl/a besedy s dětmi, zejména na téma knihovnictví a informatika v knihovně. Více informací na stránkách Husovy knihovny.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena