I v dalším roce pomáháme spolu s vámi

29. 12. 2023

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Čas letí jako bláznivý, zpívá se v jedné známé písni a my jsme si v tom letu málem ani nevšimli, že vstupujeme již do pátého roku našeho fungování. Docela jsme se za tu dobu rozrostli. Koloběh už není jen malým charitním obchůdkem, aktivit mu stále přibývá. Strategické umístění v centru města jej přímo předurčuje k tomu, aby se stal místem milých setkání, výměny informací i nabídky nejrůznějších akcí. Dnes si u nás nejen nakoupíte opravdu všechno možné, ale můžete si tu také objednat zájezd pro seniory, koupit lístek na pěkný koncert pořádaný Koloběhem nebo si poslechnout zajímavou přednášku. Dozvíte se, co se kde ve městě i v okolí děje. Někdy si k nám chodíte i popovídat. Za pultem jsme si už vyslechli řadu vašich příběhů, veselých i těch méně radostných. Snad je ta sdílená starost aspoň o něco menší.

A v pozadí toho všeho stále probíhá to nejdůležitější – pomoc lidem v obtížné životní situaci financovaná z výtěžku prodeje vašich darů. Dnes ještě neznáme přesná čísla za uplynulé období, ta získáme, až paní účetní řekne definitivní „sečteno“. Vidíme však, jak neuvěřitelně širokou škálu podpory může Koloběh díky vám poskytnout. Od školních obědů a kroužků pro nadané nemajetné děti přes výbavu domácností, léčebné pobyty, příspěvky na domácí péči, uhlí na zimu až třeba k nemocničním postelím pro hospic pro ulehčení dnů opravdu posledních…

Děkujeme všem, říčanským sousedům i přespolním návštěvníkům, že nejen sdílejí myšlenku znovuvyužití věcí a omezení plýtvání, ale především svými dary i nákupy pomáhají méně šťastným bližním. Lehké vykročení do nelehkého roku 2024 vám přeje celé osazenstvo Koloběhu.

Martina Vavřincová, zástupkyně ředitelky

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena