Jaké priority jsou při určování pořadí oprav silnic a ulic?

31. 5. 2024

Vážení přátelé, jsem rád, že jsem se z Kurýru dozvěděl, že naše ulice Čajkovského je zařazena mezi ulice, kde plánujete její opravu. Asi před 17 lety jsme odevzdali na Městský úřad Říčany petici, kde jsme žádali o spravení děr a nějak vyřečit odvod vody z ulice. Velké díry jsme sami zaváželi štěrkem, ale bohužel, když je silný déšť, máme ve sklepě bazén a na zahradě koupaliště. Můžete mi, prosím, sdělit, kdy se bude naše ulice opravovat, abychom nemuseli čekat zase celých 17 roků na její opravu?

S pozdravem Pavel Moravec

 

Redakce v souladu s Pravidly pro zveřejňování příspěvků poskytla názor k reakci:

Vážený pane Moravče,

jako nový správce komunikací města Říčany nedokážu reagovat na historii ulice Čajkovského, ale snad pro Vás bude dobrou zprávou, že část této ulice, která je ve vlastnictví Města Říčany, tedy i podél Vašeho pozemku, získá v letošním roce nový asfaltový povrch. Jedná se o úsek mezi ulicí Březská a malou křižovatku u autoopravny Schaffer. Zbývající část komunikace bohužel není ve vlastnictví města, a nelze tak než s opravou vyčkat na změnu vlastnických vztahů.

Tím částečně odpovídám na Váš další dotaz týkající se určování priorit oprav komunikací. Město Říčany se průběžně snaží zlepšovat stav komunikací ve svém vlastnictví, nemůže ale nad rámec běžné údržby investovat do cizího majetku. Proto je jedním z kritérií při určování priorit i to, zda pozemky pod komunikacemi patří městu, nebo jinému vlastníkovi. Oprava výše uvedeného úseku by měla proběhnout ještě před letními prázdninami 2024.

V úctě

Rudolf Semanský, správce komunikací města

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena