Jarní cena TŠ Twist – Románek a partneři cup

29. 3. 2024

Dnes se ptáme Jiřího Boháčka, organizátora soutěží v rokenrolu. Kolikátá soutěž se letos koná?

Soutěže pořádáme v Říčanech už 24 let. Od podzimu 2020 míváme Pohár starosty. Za dva roky jsme přidali i jarní soutěž. Nyní 13. dubna pořádáme 22. ročník Jarní ceny TŠ Twist – Románek a partneři cup. Jsou to nejstarší rokenrolové akce v ČR. Za finanční podporu děkujeme městu Říčany a v posledních letech i panu Románkovi z realitky Románek a partneři a panu Veselému z veterinárná kliniky VET Říčany. Samozřejmě pomáhají i další.

Rokenrol se soutěžně tančí už 40 let, ty jsi pamětník, že?

Ano, patřím k zakladatelům tohoto odvětví. V Československu nebyl ale rokenrol podporován coby kapitalistický výstřelek. Ale dnes už je to jinak.

Kolik lidí a kde jsi učil rokenrol?

Kolik, to nelze svědomitě odhadnout. Tisíc, dva? Učil jsem na mnoha místech. V Plzni, Hradci Králové, …, nebo třeba v Bratislavě. Někteří svěřenci, které jsem vedl odmala, už trénují jinde. Pokoušejí se jít v mých šlépějích. Asi mají dobrý vzor, když mne kopírují –v trénincích, organizaci, ale i v pořádání soutěží. Rokenrol jsem učil i zajímavé lidi. Třeba paní Věru Čáslavskou, ale ta základní princip pochopila okamžitě.

Ty jsi všechny soutěže v Říčanech nejen organizoval, ale i odmoderoval. Kde jsi vzal k tomu odvahu?

Moderování pro mne není těžké. Po vysoké škole jsem pracoval léta jako moderátor Radiožurnálu, byl jsem i redaktorem TV Nova. Rokenrolový svaz jsem zakládal, tančil jsem na MS, ME a po konci taneční kariéry jsem jako reportér jezdil na MS. Takže vím dost a mluvit snad také umím. Moderuji nejen v Říčanech, ale i jinde v ČR. Ovšem zorganizovat mezinárodní akci je těžší. Máme ale v TŠ Twist skvělé kamarády a rodiče, kteří s mnohým pomohou. Jim patří velké díky!

Čeho si nejvíc ceníš?

Hmm, asi kolik lidí jsem za 40 let pro rokenrol nadchl. K tanci a sportu obecně.

Tak ať se 22.ročník akce Jarní cena TŠ Twist – Románek a partneři cup 13. dubna podaří a díky za rozhovor.

 

TŠ Twist Říčany

Přílohy:

Plakát_Twist.pdf (5077 kB)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena