Jezdíme dál a je nás víc

28. 6. 2019

Akce Do práce na kole se letos v Říčanech zúčastnilo více než 100 registrovaných soutěžících, a to je jen špička ledovce. Další desítky žáků a studentů dojížděly do škol, Bike & Ride u nádraží bývá plné. Jsem rád, že kolo (koloběžka či elektrokolo) se i v kopcovitých Říčanech stává alternativou k dojíždění autem na krátké vzdálenosti. I když, proč jen krátké – vítěz kategorie jednotlivců, zástupce Policie ČR, najel za květen při cestách do práce více než 1250 km! 

Jedete někam po městě? Do kina? Na nákup? Na úřad? Na ragby? Na zmrzlinu? Na (nealko)pivo? Nenervujte se v zácpě a neriskujte, že nezaparkujete. Jeďte na kole či jakkoliv jinak. Nechte své auto občas odpočinout, jsou prázdniny.

Máte nápad na drobnost, která by vám ulehčila cestování po městě? Může to být nájezd na chodník, dopravní značka, krátká propojka atp. Pokud chcete cokoliv navrhnout, pošlete svůj nápad emailem, nebo ještě lépe přes aplikaci Říčany v mobilu (modul Závady).

David Michalička

 

Gratulace od šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa v cyklistice v rámci vyhlášení akce Do práce na kole 2019.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2019 Všechna práva vyhrazena