Jsme tu čtyři roky…

27. 10. 2023

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Koloběh slaví v listopadu už čtvrté narozeniny! Pomoc, kterou jsme za tu dobu zajistili potřebným dětem, seniorům či maminkám samoživitelkám, dosáhla úctyhodné částky 3 400 000 Kč. A další prostředky čekají na další potřebné. Materiální pomoc (nikoli finance) míří vždy do konkrétních rukou na základě doporučení garantů (především ze sociální oblasti), kteří vědí, co jejich klienti potřebují. Chceme vám poděkovat, že nás stále vydatně podporujete, bez vás, dárců i zákazníků dobročinného obchůdku, by nic z toho nebylo možné. A ani bez našich úžasných dobrovolnic a dobrovolníků, kteří s Koloběhem spojili své životy. Ze srdce děkujeme!

Také děkujeme našemu zřizovateli městu Říčany za krásný dárek: Vzhledem k tomu, že prostorová kapacita Koloběhu je neustále na hraně jeho možností, nadšeně jsme přivítali nový prostor – pro nás krásně zrekonstruovanou garáž ve dvoře domu 13/12 na Masarykově náměstí (průjezdem vedle Koloběhu). V ní pro vás připravujeme garážový prodej. Budeme zde nabízet zboží, které už v obchůdku leží příliš dlouho, které se nám do jeho konceptu příliš nehodí, které má třeba i nějakou vadu na kráse, a také mimosezónní oblečení. I těmto věcem tak ještě dáme šanci na návrat do oběhu. Pozor, ceny si zde nakupující budou určovat sami. Příspěvek bude dobrovolný a bude na něj určena transparentní kasička ve zdi. Sami jsme zvědaví, jak se tento model, leckde ve světě už známý, osvědčí u nás v Říčanech. Otevření připravujeme a budeme vás o něm informovat na našich stránkách i Facebooku.

Kulturní akcí listopadu je písničkový večer klavíristy a skladatele Zdeňka Merty, s nímž zazpívají herečky a zpěvačky Zora Jandová a Esther Mertová. Společně nabídnou barevný program ze své autorské tvorby, z muzikálů Z. Merty i z francouzských šansonů. Přijďte do koncertního sálu Staré radnice v pondělí 20. listopadu v 19 hodin. Vstupné 250 Kč, pro seniory 150 Kč.

 

Rada starších – setkání říčanských seniorů s místostarostkou Hanou Špačkovou se koná v Koloběhu v pondělí 30. října v 9.30 hod. Drobné občerstvení zajištěno.

 

S Koloběhem na výlet: Nejkrásnější svátky roku jsou již téměř za dveřmi a právě jim budou věnovány naše poslední dva letošní výlety. Ve středu 15. listopadu navštívíme rodinnou dílnu RautisPoniklé, kde uvidíme tradiční ruční výrobu krkonošských vánočních ozdob ze skleněných perel, od ručního foukání přes stříbření a barvení až k samotné montáži. Odpoledne zavítáme do podkrkonošského města Lomnice nad Popelkou. Prohlédneme si nejen bohaté expozice Městského muzea a galerie, ale i reprezentační místnosti původních majitelů domu – rodiny Šlechtů. Uvidíme např. unikátní funkční pokojové hodiny s vodotryskem, pokojový orloj, palné a chladné zbraně, neogotický nábytek, obrazy významných malířů a mnoho dalšího.

Cena výletu 490 Kč, přihlášky od úterý 7. listopadu SMS zprávou na tel. 739 989 672 nebo e-mailem na adresu info@kolobeh-ricany.cz.

Odjezd v 7.00 hod. od Penny marketu Říčany.

 

Ve čtvrtek 14. prosince si na zámku Třeboň prohlédneme vánočně vyzdobená a provoněná apartmá knížecího rodu Schwarzenbergů. Celý náš letošní výletní rok zakončíme prohlídkou expozic Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a procházkou vánočně vyzdobeným náměstím s adventním městečkem, vánočními trhy, vyřezávaným betlémem, Ježíškovou dílnou s jihočeskými řemeslníky, vyhlídkovým kolem, zvoničkou přání, perníkovou vyhlídkovou věží, vánočním fotopointem, unikátním ledovým kluzištěm kolem Samsonovy kašny, vánočním punčem, svařeným vínem a voňavými dobrotami – nechte se s námi okouzlit jedinečnou vánoční atmosférou!

Cena výletu 490 Kč, přihlášky od úterý 5. prosince SMS SMS zprávou na tel. 739 989 672 nebo e-mailem na adresu info@kolobeh-ricany.cz.

Odjezd v 7.00 hod. od Penny marketu Říčany.

 

Tip na dárek: Možná přemýšlíte, čím na Vánoce potěšit své blízké, rodiče či prarodiče. Můžete jim věnovat pěkný výlet podle vlastního výběru formou dárkové poukázky v hodnotě 500 Kč, kterou zakoupíte v Koloběhu. Na objednávku vám připravíme i poukázku „na míru“ ke konkrétní rodinné události, např. životní výročí (poukázka je finančním dárkem, nikoli rezervací konkrétního výletu).

Eva Hazdrová Kopecká, Martina Vavřincová

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena