Jurečkovská Šlapka – 6. ročník

1. 11. 2013

V chladné, ale prosluněné sobotě dne 28 .9. 2013 se v okolí restaurace Jureček konal už tradiční závod horských kol Jurečkovská Šlapka, kde již pošesté změřili síly bikeři od malých až po ty nejzkušenější.

Letošní ročník by se dal nazvat rokem rekordů. Od počtu kategorií přes startující až po jednotlivé časy v kategoriích žen či mužů nad 40 let. Vzhledem k tomu, že výčet výsledků by zde zabral mnoho místa, kompletní statistiky najdete na www.jureckovskaslapka.cz. Za zmínku však stojí několik událostí:

-          Výrazná podpora města ŘÍČANY, díky níž bylo možno otevřít kategorie v daleko širší míře než v minulosti a přiblížit se tak struktuře celorepublikových závodů

-          Opětovná účast a vítězství dvojnásobné mistryně světa a osminásobné mistryně ČR a Káji Polívkové

-          Vítězství rodiny Kobesů z Velosport Domažlice, kdy mladšího Lukáše (vítěze hlavní kategorie) následoval i jeho otec Miroslav v kategorii nad 40 let

-          Opět a zase 2. místo Jonáše Vojtěcha. Tento stříbrný sportovec města ŘÍČANY 2012–

2013 se zúčastnil pokaždé, z toho jednou pro defekt nedojel, jednou byl třetí a jinak pokaždé obsadil druhé místo! Na zlato to jednou vyjde, Jonáši!

-          Skvělá startovní účast malých závodníků, kterých dorazilo celkem 87

-          Nádherné počasí, které dalo závodu ten pravý říz a zážitky byly o to intenzivnější

-       Neutuchající elán dobrovolných pořadatelů, kteří byli jako vždy skvělí a přispěli tak k hladkému a hlavně bezpečnému průběhu závodu

Děkujeme: závodníkům za účast, Teamu GJ za skvělé představení, chlapcům ze Cybe za perfektní cykloservis, o.s. Domeček za organizaci, panu Ježkovi z Jurečku za azyl a vůbec všem sponzorům a partnerům za podporu. Dále pak pořadatelům, kamarádům a rodinným příslušníkům za pomoc a trpělivost a těšíme se za rok znovu na Jurečku na shledanou!!