Kdy budou mít děti u školy hřiště?

27. 1. 2017

Názor - Miloslav Šmolík, zastupitel

Zdá se, že by se letos konečně mohlo v areálu ZŠ U lesa začít sportovat. Otázkou však zůstává, kdy, a faktem, že to mělo být už dávno.

To, že město konečně uvolní peníze z rozpočtu, je dobře, i když mne mrzí, že to nebylo dříve či že se neudělalo vše pro čerpání z ROPu. Je však třeba vedení města pochválit, že se poučilo z chyb a rovnou zde uvažuje i o nafukovací hale, snad včetně osvětlení, jak jsme ostatně v předešlém období prosazovali. Přes slova optimismu pořád zbývá ujít veliký kus cesty, než tu ukápne první slza sportovního potu, a letošní venkovní sportovní sezony se to asi opět nedotkne.

Již několikátý rok apeluji na vedení města, aby vyšetřilo pár desítek tisíc korun na velmi provizorní řešení „plácku“ z písku na srovnanou plochu, případně dvě až tři stovky tisíc za jakousi nultou etapu hřiště cca 40 x 80 m2 (včetně spodních konstrukčních vrstev), aby se tu děti mohly vyřádit během hodin tělocviku, nebo ve svém volnu. Určitě by se i z předchozích rozpočtů místo utrácení za festivaly, referenda, některé zbytečné studie či personální audity úřadu tyto prostředky našly (o utrácení statisíců za zbytné projekty třeba i v projektu Překvap Říčany ani nemluvě). Zatím se však areálem, který je z větší částí vhodný tak akorát na zvrtnutí nohy, začínají prohánět divoká prasata…

Využití areálu Olivovny je jistě zajímavou alternativou, která by zřejmě byla využívána dávno, kdyby to šlo. Bojím se tedy, že letos opět nebudou mít děti kde venku sportovat. Rád bych se pletl.

A ještě několik slov k čistírně. Přípravu rozšíření čistírny je nutné zahájit urychleně nejen z dříve mnou popsaných důvodů, ale i proto, že přesně za rok bude možná poslední šance požádat o dotaci na Státním fondu životního prostředí. Vzhledem ke komplexnímu přístupu k řešení problémů samozřejmě podporuji původní myšlenku na výstavbu ČOV na 27 tis EO. Nikde však není řečeno, že nemůže být technologicky vystrojena ve dvou fázích. První může být zatím na 21 tis EO pokud to bude vhodné a o něco později na zbývající část. Hlavně, aby se dnešním řešením nezamezilo reálně nastaveným cca 27 tis. EO.

Závěrem chci poděkovat, za faktické řešení problému s dopravou v klidu, tedy nové parkoviště na místě bývalé vietnamské tržnice v Olivově ul u náměstí. To je cesta správným směrem, o které jsem hovořil i na setkání s občany!

Miloslav Šmolík, zastupitel

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena