Klub šachistů Říčany

7. 7. 2022

Říčany – vícemistři ČR starších žáků

O víkendu 28. – 29. 5. 2022 se v Chrudimi v Muzeu hrálo Mistrovství České republiky družstev starších žáků  M-ČR hrálo 54 týmů. Celkový počet účastníků byl 487. Jednalo se již o 58. ročník populárních Zaječic. Proč tento název? Prvních 39 ročníků se uskutečnilo v Zaječicích na otevřeném hřišti, později pod vojenskými stany. Od roku 2002 se hrálo na Seči v Junior Centru a od roku 2017 se hraje v nádherných prostorách Muzea v Chrudimi.

Zlaté medaile získali opět hráči BŠŠ Frýdek-Místek, celkem mají již 17 titulů Mistr ČR. Stříbrné medaile putují k nám, do Klubu šachistů Říčany 1925, bronz putuje do ŠK Spartak Ústí n. Labem. Pro náš klub se jedná o historický výsledek a první zapsání na stupně vítězů. 

Do soutěže jsme postavili tři družstva. Naše B družstvo skončilo na vynikajícím 12. místě a C družstvo překvapivě na 28. místě.

Sestava A družstva: J. Němec 7 bodů (8), J. Šmolík 7,5 b, T. Bezděk 6 b, T. Pressler 6 b, D. Martirpsyan 6 b, E. Kolář 1 b, L. Sehnoutková 6 b. Nejlepším hráčem B družstva byl J. Seidl a C družstva L. Zelba.

K historickému úspěchu vedli družstva trenéři Stárek a Vilímová.

 

 

M ČR družstev mladších žáků

MČR mladších žáků proběhlo 10. 6. – 12. 6. v Jihlavě. Jako krajští vítězové jsme si věřili, že potvrdíme poslední skvělé výsledky v mládežnických kategoriích. Naše družstvo patřilo k těm nejmladším a celkové 9. místo je úspěchem. Vítězství vybojovalo družstvo Starého Města před Rychnovem n/Kněžnou a Frýdkem- Místkem.

V šestičlenném týmu nastoupili: Artamanov, Němec M., Kolář, Kůsová, Pešek, Sehnoutka Vít a Gernert. Nejvíce bodů získal T. Gernert.-- 6 b. ze sedmi partií.

Jaroslav Říha

 

 

Příměstský minitábor pro předškoláky a školáky ve věku 5-9 let.

Vhodný pro úplné začátečníky! Na programu: paměťové a psychomotorické hry, dětská jóga, hry podporující tvořivost, pohybové aktivity každý den + šachové základy.

Termín 28. 8. – 31. 8. v Říčanech.  Odborně vede Kamila Říhová

Informace na: Rihova.Kamca@seznam.cz a www.sachyricany.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena