Koloběh

30. 9. 2023

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Chceme moc a moc poděkovat za dary, které nám nosíte! Ale máme jednu prosbu: prosím, nevnímejte Koloběh jako odpadkový koš nebo sběrný dvůr. Špinavé a potrhané oblečení, zapáchající boty nebo rozbité hračky u nás nabízet nechceme. Větu „jestli si to nevezmete vy, tak to vyhodím“ slýcháme hodně často. Občas zachráníme pěkné věci, ale občas… by bylo opravdu lepší je dát rovnou do popelnice (protože se nehodí ani zdarma na parapet). Stojíme o věci, které ještě mohou posloužit a udělat radost! Dárcům, kteří se ptají, jaké věci přijímáme rádi, odpovídáme, že ty, které by si sami rádi zakoupili. Jak jednoduché!

Kromě dobročinného obchůdku, pořádání kurzů nebo výletů pro seniory a spolupráci na Umělecké akademii III. věku zprostředkováváme občasné kulturní zážitky v Koncertním sále Staré radnice. Na listopad chystáme vystoupení Zdeňka Merty a Zory Jandové, ovšem krásný koncert plný pohody a radosti pro Vás máme už v říjnu:

Ve středu 11. října vám v Koncertním sále Staré radnice zazpívá v Říčanech již známý nymburský pěvecký sbor Vox nymburgensis pod vedením dirigenta a známého kontratenoristy Jana Mikuška. Program nazvaný „Zpívání v dešti“ jistě potěší každého milovníka lidových písniček, swingových evergreenů i jazzových standardů: od Slunečnice a Chlupatého kaktusu, přes Ježkovu serenádu Svítá až k Georgi Gershwinovi nebo Louisi Armstrongovi. Večer, který vám – věříme – vykouzlí úsměv na tváři a radost na duši, začíná 11. října v 19 hodin a vstupné činí 150 Kč, senioři pouhých 90 Kč. Těšíme se na Vás!

Kurzy trénování paměti s lektorkou Ludmilou Horákovou začínají v pondělí 2. října, konají se vždy v pondělí dopoledne v Koloběhu a příspěvek účastníků na jednu hodinovou lekci je 60 Kč. Hlásit se mohou i nováčci, kteří po naplnění kapacity kurzu dostanou avízo o termínu zahájení. Paměťový trénink probíhá v malé skupině a hravou formou, udělejte něco pro svůj mozek! Nikdy není pozdě začít.

V pondělí 16. října se v Koloběhu uskuteční další houbařská přednáška pro nadšené mykology. Petr Souček, PhD. z České mykologické společnosti tentokrát promluví na téma „Kde všude rostou houby?“. Možná se budete sami divit, kde je možné houby nacházet. Začínáme v 18:30, vstup je zdarma.

Na druhou polovinu října také s Petrem Součkem chystáme výlet na houby! Místo i čas budou upřesněny (pojede se tam, kde porostou), předběžný zájem hlaste v Koloběhu.

 

S Koloběhem na výlet 

Léto nás pomalu ale jistě opouští, nastává čas podzimu a naše výlety budou pokračovat i v tomto barevném období.  Ve středu 11. října zavítáme do města Telč, které je od r. 1992 zapsáno na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Prohlédneme si jeho překrásné historické náměstí, lemované gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty. Navštívíme v letošním roce po čtyřleté rozsáhlé rekonstrukci nově otevřený zámek. Odpoledne se podíváme do Muzea techniky v prostoru bývalé parní pily. Muzeum nabídne nevšední podívanou na historické automobily, hračky, kamna a věci denní potřeby našich babiček. Nahlédneme i do staré zubařské ordinace či do dobové dílny automechanika.

Cena výletu: 550.-

Přihlášky: od úterý 3.října SMS zprávou na tel. 739 989 672, e-mail: info@kolobeh-ricany.cz.. Odjezd: 7,00 Penny market Říčany   

                    

Ve čtvrtek 26. října vás srdečně zveme na výlet do města Tachov, kde si prohlédneme zámek rodu Windischgrätzů, na kterém prý dodnes straší… Prohlídkový okruh nám přiblíží život tachovských Windischgrätzů v 19. a na začátku 20. století. Projdeme zámeckou kaplí, žlutým salónem, dvěma menšími místnostmi, které se nacházejí vedle nejreprezentativnější místnosti zámku.  Ta vyniká překrásnými empírovými štukaturami. Navštívíme také Muzeum Českého lesa v prostorách bývalého františkánského kláštera.  Odpoledne nás pan kastelán provede monumentální novogotickou jízdárnou ve Světcích, která je po Španělské jízdárně ve Vídni druhá největší v Evropě. Rekonstrukce této unikátní stavby získala titul Stavba roku 2016 Plzeňského kraje. Zapálený výklad pana kastelána je nedílnou součástí mimořádného zážitku.

Cena výletu: 490.-

Přihlášky: od úterý 10. října SMS zprávou na tel. 739 989 672, e-mail: info@kolobeh-ricany.cz. Odjezd: 7,00 Penny market Říčany   

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena