Koloběh přeje krásné léto

30. 6. 2024

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Koloběh je tu pro vás po celé prázdniny s běžnou otevírací dobou (pondělí zavřeno, úterý až pátek 9–17 hod., sobota 9–12 hod.). Pouze v případě, kdy by nebyl dostatek rukou našich úžasných dobrovolníků, oznámíme na webových stránkách a na dveřích obchůdku změnu.

Také garážový prodej bude probíhat bez přerušení. Cestu do garáže ve vnitrobloku si nachází stále více lidí a pomáhají nám tak dát věcem ještě poslední šanci. Zároveň chceme poděkovat všem, kteří za získané zboží dají dobrovolný příspěvek do kasičky. Není to totiž samozřejmé.

Gratulujeme všem studentům Umělecké akademie třetího věku, kteří v červnu uzavřeli první rok! Hudebníkům, výtvarníkům i tanečnicím. Je úžasné, kolik talentovaných seniorů tento projekt oslovil a jakých výsledků dosahují. Závěrečný koncert i výstava výtvarných prací zanechaly hluboký dojem. Děkujeme ZUŠ Říčany (paní ředitelce Ivetě Sinkulové a všem pedagogům) za zajištění kvalitní výuky, která studenty zjevně baví a inspiruje. Koloběh je hrdý na to, že může projekt díky dotaci Středočeského kraje spolufinancovat.

Nadchází letní období, přejeme vám krásné a klidné prázdniny a dovolené. A třeba vás kromě slunka zahřeje i vědomí, že možná i díky vašemu daru nebo nákupu v Koloběhu může jet řada dětí na tábor či se zúčastnit tábora příměstského, protože právě ty aktuálně pro rodiny ve finanční tísni zajišťujeme.
 

Čas prázdnin, čas výletů…

Ve čtvrtek 25. července se vydáme do Kladrub na Tachovsku, kde uvidíme úžasnou Santiniho architekturu v nádherných prostorech bývalého benediktinského kláštera s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na nově otevřeném zámeckém prohlídkovém okruhu se blíže seznámíme s životem knížecí rodiny Windischgrätzů.

Cena výletu: 590 Kč pro říčanské seniory, 690 Kř pro mimoříčanské náhradníky.
Přihlášky: od úterý 9. července SMS zprávou na tel. č. 739 989 672.
Odjezd: v 6.30 od Penny marketu Říčany.

 

Na sobotu 10. srpna mimořádně zařazujeme na vaše přání výlet do Domažlic na jubilejní 70. ročník Chodských slavností, velkou přehlídku folklóru, regionálních řemesel i dobrot chodské kuchyně. Zájemci mohou navštívit i tradiční poutní Vavřineckou mši.

Cena výletu: 390 Kč pro říčanské seniory, 490 Kč pro mimoříčanské náhradníky.
Přihlášky: již teď SMS zprávou na tel. č. 739 989 672 nebo osobně v obchůdku Koloběh.
Odjezd: v 6.30 od Penny marketu Říčany.

 

Ve středu 14. srpna navštívíme empírový Nový zámek Kostelec nad Orlicí, rodové sídlo Kinských. V tamní expozici poznáme životní styl šlechty v prvním pol. 19. století a osudy hraběcí rodiny Kinských. Odpoledne si ve známém rekreačním středisku Deštné v Orlických horách prohlédneme Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. Za dobrého počasí vystoupáme i na Velkou Deštnou, vítězku ankety Nejkrásnější rozhledna roku 2019.

Cena výletu: 590.- pro říčanské seniory, 690.- pro mimoříčanské náhradníky
Přihlášky: od úterý 30.července   SMS zprávou na tel. 739 989 672
Odjezd: 7:00 Penny market Říčany

 

Ve čtvrtek 29.srpna zamíříme na hrad Malenovice (Zlín) s malovaným  sálem, zbrojnicí, sbírkou historických hodin a řadou dalších zajímavostí. Čeká nás i pohádkový zámek Lešná uprostřed zoologické zahrady v zámeckém parku. Stylově zařízené interiéry s bohatými sbírkami patří mezi nejkrásnější u nás.

Cena výletu: 590.- pro říčanské seniory, 690.- pro mimoříčanské náhradníky
Přihlášky: od úterý 13.srpna   SMS zprávou na tel. 739 989 672
Odjezd: 6:00 Penny market Říčany

 

Ve středu 6. září navštívíme Trutnov v údolí Úpy.  Prohlédneme si město i rozmanité expozice Muzea Podkrkonoší v prostorách bývalého hradu.  Projdeme si čtyřkilometrový okruh malebným Adršpašským skalním městem s vyhlídkami a skalními věžemi. Odvážné zájemce vtipný převozník sveze pramicí po skalním jezírku s Velkým vodopádem.

Cena výletu: 590.- pro říčanské seniory, 690.- pro mimoříčanské náhradníky
Přihlášky: od úterý 27.srpna   SMS zprávou na tel. 739 989 672
Odjezd: 7:00 Penny market Říčany

 

Eva Hazdrová Kopecká, ředitelka
Martina Vavřincová, zástupkyně ředitelky (podle podkladů paní Ivy Dvořákové)

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena