Koloběh Říčany

3. 10. 2020

Milí zákazníci a příznivci Koloběhu,

 vládu již definitivně převzal podzim a my se ohlížíme za uplynulým obdobím v říčanském charitativním obchůdku.

Do naší první letní sezóny jsme vstupovali se zvědavostí a lehkou dávkou nejistoty. Bude k nám někdo chodit? Nebude čas prázdnin a dovolených časem vylidněných ulic a marného vyhlížení zákazníků? Bude mít v létě vůbec někdo čas a chuť přerovnávat doma skříně a zamířit s darem do Koloběhu? 

Hned první týdny ukázaly, že naše obavy byly zbytečné. Proud nakupujících nezeslábl, spíše naopak. Dopoledne přicházely hlavně maminky s kočárky či babičky s vnoučaty, odpoledne se v obchůdku zastavovali lidé cestou z práce. Naši nejmladší zákazníci u nás často hledali ten nejhezčí dárek pro maminku, tátu či sourozence. Vždy moc rádi  pomůžeme s výběrem! Stabilně největší chuť utrácet přicházela v pátek odpoledne - čím jiným oslavit konec pracovního týdne než milou drobností z Koloběhu? - a v sobotu během farmářských trhů, kdy návštěva obchůdku příjemně završila rodinný nákup. K našemu překvapení však neustala ani štědrost dárců. Těch přišlo možná nejvíce za dosavadní existenci Koloběhu. Jejich zásluhou jste si od nás odnášeli krásné letní šaty, halenky, kabelky, sportovní potřeby, zajímavé hračky, četbu k letnímu lenošení, hudební nástroje a spoustu dalších potěšení. Nezřídka nákup proběhl téměř „ z ruky do ruky“ - ještě jsme ani nestačili umístit zboží na regál a již si je odnášel nadšený nový majitel. Někteří z vás se stali již našimi pravidelnými zákazníky, přicházejícími pro zajímavé a kvalitní kousky za rozumnou cenu. Jak jiná je atmosféra v obchodě, kam lidé přicházejí udělat radost sobě i jiným, než při nudném týdenním nákupu...  

A tak jsme spolu s vámi mohli i v prázdninovém čase dostát myšlenkám, na nichž se projekt Koloběh zrodil: filozofii neplýtvání a vracení stále kvalitních věcí do oběhu, podpoře potřebných rodin i jednotlivců v oblasti Říčanska a v neposlední řadě využití ochoty a sil našich dobrovolníků – zejména seniorů, kterým se opravdu nechce stárnout.

 Z výtěžku prodeje vašich darů bylo nakoupeno vybavení pro potřebné rodiny - pračka, počítače dětem pro distanční výuku, vysavač, postel. Říčanským skautům byl poskytnut příspěvek na výstavbu nové klubovny. Ve spolupráci s městem připravujeme projekt „Koloběh pomáhá dětem“ na podporu distanční výuky pro děti z nemajetných rodin.

  Nejbližší plánované aktivity Koloběhu budou nevyhnutelně omezeny aktuální epidemiologickou situací, ale bude-li to možné, zveme každého, kdo by si chtěl procvičit svou angličtinu příjemnou konverzací: každý pátek od 10:30 v Koloběhu. Hodina konverzace v angličtině s p. Vařekovou za příspěvek 100 Kč.

Houbařský kroužek se uskuteční 8. října v 18 hodin, přednášet opět bude p. Petr Souček, člen výboru České mykologické společnosti.

Koloběh hledá dobrovolníky 

Chcete věnovat své síly a čas prospěšné věci? Hledáte nové přátele a zážitky? Chcete poznat lidi ve městě, kam jste se nově přistěhovali? Přijďte pracovat jako dobrovolník do charitativního obchůdku Koloběh! Sídlíme přímo v srdci Říčan, od nás uvidíte život ve městě jako na dlani. Vhodné pro seniory i studenty. Informace na adrese Koloběh, Masarykovo nám. 1312  Říčany  tel. 733 273 344  739 989 672.

 

Eva Hazdrová Kopecká, ředitelka

www.kolobeh/ricanz.cz, info@kolobeh-ricany.cz,

facebook.com/kolobehricany

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena