KOLOBĚH Říčany

25. 8. 2023

Vážení přátelé Koloběhu a milovníci výletů,Přes léto se nám podařilo poslat do dalšího oběhu velké množství letních bot a také dámských šatů. Děkujeme! Rádi bychom pokračovali v akcích se sobotními výprodeji: Každou sobotu nachystáme zboží, které už u nás čeká příliš dlouho na svého nového majitele, a nabídneme je za symbolickou cenu. Chodíte-li na trhy, přijďte si udělat drobnou radost i k nám.

Díky vašim darům a nákupům můžeme mimo jiné opět vydatně pomoci Hospici Dobrého pastýře v Čerčanech. Jeho pracovníci obětavě zajíždějí i ke klientům v Říčanech a okolí (nebo o naše spoluobčany v terminálním stádiu života pečují přímo v čerčanském zařízení). Nakupujeme zdravotnický materiál a děkujeme každému z vás, našim dárcům i zákazníkům, kteří jste tak přispěli k zajištění hladšího provozování této náročné a bohulibé činnosti.

Největší změna, kterou přinese září, je úprava naší otevírací doby: Od 4. září budeme mít nově otevřeno i v pondělí odpoledne (13–17 hodin). Kurzy a setkání budou probíhat i nadále v dopoledních hodinách. Každé poslední pondělí v měsíci v 9.30 se bude konat Rada starších, první setkání je naplánováno na pondělí 25. září a účast potvrdila paní místostarostka Hana Špačková.

Od října budou v pondělí dopoledne pokračovat oblíbené kurzy trénování paměti s lektorkou Ludmilou Horákovou. Otevřeme i kurz pro začátečníky, máte-li zájem, přihlaste se v Koloběhu. Na rozcvičku pro mozek není nikdy pozdě! Skupinová setkání jsou s účastí maximálně deseti osob. Symbolická cena jedné lekce (60 minut) je 60 Kč, při zahájení kurzu (deset lekcí) bude vybírána nevratná záloha 300 Kč.

I nadále máme zájem o nové dobrovolníky. Práce je u nás stále dost. Pokud se třeba sami doma cítíte osaměle a dávalo by vám smysl zapojit se do dobrovolnické činnosti v Koloběhu, zastavte se u nás, rádi vás poznáme!

 

Srdečně zveme na akce, které u nás proběhnou v září:

Čt 14. září, 18.00 hod.: Můj peruánský zápisník: Z Limy do Cuzca

O tom, co vše viděla během putování v peruánských Andách, nám přijde vyprávět paní Jarmila Voráčková. Své zážitky doplní také obrázky z cesty. Vstup zdarma.

Po 18. září, 18.00 hod.: Jak pečovat o podzimní zahradu

V minulých měsících nám naše zahrada dobře sloužila, přichází čas se jí trochu odvděčit a pomalu ji připravit na čas odpočinku. Jak na posklizňové úpravy stromů, podzimní střih růží, přípravy na zimu a vůbec na všechno okolo zahrady, co vás zajímá, to vám poradí erudovaný sadař a zahradník, pan František Polesný.

 

S Koloběhem na výlet

Léto už pomalu předává vládu podzimu a na památkách se připravují akce zaměřené právě na toto roční období. Srdečně zveme ve středu 20. září na gotický skvost a jeden z nejkrásnějších středověkých hradů Moravy – hrad Pernštejn. Na již tradiční výstavě nazvané Podzim na Pernštejně hradní interiéry opět na krátký čas ožijí pomíjivou krásou podzimních květů a plodů. O výzdobu komnat se postarají odborníci na květinová aranžmá. Při netradiční prohlídce si připomeneme slávu rodu pánů z Pernštejna se zubří hlavou v erbu. Odpoledne navštívíme nedalekou Bystřici nad Pernštejnem, kde si v Městském muzeu prohlédneme bohaté historicko-národopisné sbírky s mnoha unikátními exponáty.

Cena výletu je 550 Kč, odjezd v 6.30 hod. od Penny marketu Říčany.

Přihlášky: od úterý 5. září SMS zprávou na tel. 739 989 672 nebo na e-mail info@kolobeh-ricany.cz.

Cenu výletu je nutné uhradit do 12. září, po tomto datu budou nezaplacené rezervace uvolněny ve prospěch náhradníků.

Eva Hazdrová Kopecká, Martina Vavřincová

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena