Komunální politika má výhodu okamžité zpětné vazby

6. 9. 2018

Vážení říčanští obyvatelé, milí sousedé, dovolila jsem si naposledy v tomto volebním období využít prostor určený každému ze zastupitelů města. Chci vám především poděkovat za důvěru, kterou jste v nás vložili, a pevně doufám, že jsme ji nezklamali. Mluvím-li sama za sebe, snažila jsem se, aby veškerá má rozhodnutí byla učiněna s nejčistším svědomím.

Minulé čtyři roky mne naučily mnohé. Komunální politika má obrovskou výhodu téměř okamžité zpětné vazby. Pokud se vaše hlasování někomu nelíbí, řekne vám to kdykoli, kdekoli vás potká. Své rozhodnutí vysvětlujete sousedům, kamarádům, bývalým spolužákům i neznámým lidem, které potkáte. A to je moc dobře. Každé další ano či ne vyslovujete s mnohem větší zodpovědností, protože nerozhodujete jen na papíře. Vaše stanovisko má brzy konkrétní podobu, kterou sami odžijete. Nejednou mi bylo vyhrožováno i žalobou a mí blízcí se mě často ptali, jestli to mám zapotřebí. Stálo to za to. Zkušenost, kterou jsem získala, mi už nikdo neodpáře.

Velkým zklamáním pro mne však byl obrovský nezájem drtivé většiny místních obyvatel o činnost samosprávy, o práci a rozhodování jimi zvolených zástupců. Sál zastupitelstva se zaplní pouze ve chvíli, kdy se projednávaný bod dotkne ožehavého tématu života ve městě a konkrétní skupiny obyvatel. Jindy jsou jednání zastupitelstva přítomni pouze vedoucí jednotlivých odborů úřadu a sál zeje prázdnotou. Proto vás prosím, zajímejte se o to, co se mění ve městě, kde žijete. Zastupitelstvo můžete sledovat i on-line z pohodlí domova. Myslím, že jen tak si uděláte skutečný obrázek o lidech, kteří o vašem životním prostoru rozhodují. Pak můžete opravdu zodpovědně rozhodnout, kdo vaše zájmy bude hájit v dalším volebním období.

Své jméno jsem v minulých volbách spojila s hnutím ANO. Během čtyř let jsem se však výrazně odchýlila od celostátně prosazované politiky tohoto hnutí a zvláště zkušenost s vedením Středočeského kraje mě dovedla k názoru, že nadále nechci být součástí žádné strany ani hnutí, které přesahuje hranice Říčan. Chci se starat jen a pouze o město, ve kterém jsem se narodila, kde jsem vyrostla a kde doufám vyrostou i mé dvě děti.

V nadcházejících volbách podpořím kandidátku Unie pro sport a zdraví, kterou vede David Frydrych. K tomuto rozhodnutí mne dovedla celá řada důvodů. Jedním z neopominutelných je i fakt, že David dané slovo vždy dodrží a to je hezký zvyk, který se už dnes bohužel tolik nenosí.

Přeji vám, milí říčanští, abyste v říjnových volbách dobře rozhodli a své volby po další roky nelitovali.

Karolína Skrčená, Nezávislá za hnutí ANO

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena