Komunitní centrum informuje

30. 6. 2024

Práce v Komunitním centru Říčany je spojená s mnoha příběhy. Příběhy, které se sice týkají „cizích“ lidí, ale my se leckdy stáváme jejich součástí, protože nasloucháme, vnímáme, pomáháme. Osobní asistence spočívá v pomoci seniorům a zdravotně postiženým. Rodinná asistence se zaměřuje na rodiny s dětmi v těžké životní situaci. Co člověk, to příběh. Příběh paní Marty K., která využívala v minulosti pomoci kolegyň z rodinné asistence, je o poděkování za spolupráci, která jí pomohla nastartovat nový život: „Naše spolupráce s Komunitním centrem trvala tři roky. Tenkrát jsem nemohla z důvodu nemoci pracovat, nezvládla jsem zaplatit nájem a přišla jsem o bydlení. Situace mě donutila vrátit se i s malým synkem k bývalému partnerovi. Psychicky to bylo jedno z nejtěžších období mého života, bohužel docházelo i na fyzické násilí a já si vůbec nevěděla rady, netušila jsem, kam se mohu obrátit a kde požádat o pomoc. Vše nakonec řešil OSPOD a právě díky nim jsem získala kontakt na Komunitní centrum Říčany. Zde jsem získala všechny podstatné informace k řešení konkrétních problémů, a hlavně jsem dostala neskutečnou psychickou podporu, což jsem potřebovala ze všeho nejvíc, protože jsem do té doby byla na vše úplně sama. Zejména díky paní Lucii Sochůrkové jsem opět našla víru sama v sebe a měla odvahu na náročné kroky, které nakonec vedly k tomu, že jsem se zvládla postavit na vlastní nohy a postarat se o sebe i o syna. Život není jednoduchý ani teď, ale já to vnímám tak, že mi Komunitní centrum pomohlo nastartovat novou etapu mého života, kde cítím, že o svém životě mohu rozhodovat (našla jsem svou vnitřní sílu) a za to nikdy nepřestanu děkovat.“

Sociální práce není pro každého, ale rozhodně stojí za to. Jsme rádi, že se nám povedlo získat finanční prostředky na pomoc našim seniorům formou ergoterapie. Chceme touto cestou umožnit seniorům dosažení maximální soběstačnosti, aktivní zapojení do života a zvýšení kvality života. Aktivity používané při ergoterapii přizpůsobíme individuálně podle zdravotního stavu a zájmů každého klienta.

 

Za Komunitní centrum Říčany přejeme všem čtenářům hodně pohodových a slunečných letních dní.

Pavlína Šantorová Filková – ředitelka společnosti

Pokud se chcete stát patronem Komunitního centra Říčany a podpořit nás v naší práci, ozvěte se nám. Veškeré informace o naší organizaci, podrobné kontakty i návod, jak nás podpořit, naleznete na internetových stránkách www.kcricany.cz.
E-mail: info@kcricany.cz, tel. 774 780 141
Osobní asistence: Bc. Kamila Šourková, tel. 604 522 625.
Program pro rodiny: Lucie Sochůrková, DiS., tel. 737 536 205

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena