Komunitní centrum Říčany

2. 7. 2013

Léto s Nordic Walking

 

Od května, kdy Komunitní centrum zahájilo bezplatné lekce Nordic walkingu, se přihlásilo několik zájemců – spíše tedy zájemkyň, z čehož máme velkou radost. Tu nám trochu pokazilo počasí a taktéž nemoc lektorky, tato kombinace faktorů zapříčinila několik zrušených lekcí. Všechny stávající, ale i nové zájemce a zájemkyně proto opakovaně zveme na Nordic walking, cvičení takřka bez omezení, se kterým můžete příjemně a zdarma strávit pár letních dní. Po domluvě s lektorkou je možné také uspořádat delší výlety do okolí Říčan, vše záleží na chuti a aktivitě „severských chodců“. Velmi se těšíme na začátečníky i pokročilé, opět každou středu od 14 hod., startujeme od altánu na Lázeňské louce. Více na www.kcricany.cz.

 

V letních měsících mohou zájemci také využít osobní asistence o víkendech v čase od 8 do 20 hod, časově rozšířená služba může být nápomocná zejména rodinám, které se starají o své blízké, ale odjíždějí na dovolenou. V čase jejich nepřítomnosti je možné zajistit péči s několika hodinovou asistencí, kterou upravuje KCŘ sníženou hodinovou sazbou. Všechny další informace poskytujeme na tel. 737 587 130 / e-mailu: kc.ricany@seznam.cz.

 

Osobní asistence je terénní sociální služba, která pomáhá osobám se sníženou soběstačností, ať už z důvodu vysokého věku nebo jakéhokoliv onemocnění, setrvat ve svém přirozeném prostředí a vést důstojný život.

 

Rodinám, které se ocitly v krizové situaci, nabízí KCŘ službu sanační program SPOLU DOMA – rodinná asistence: Sanace rodiny je poskytování pomoci a podpory rodinám s dětmi, jejichž vývoj je ohrožen v důsledku dopadů obtížné životní situace, kterou rodiče nedokáží sami bez pomoci překonat, a u kterých existují další rizika ohrožení jejich vývoje. Nabídkou odborných sociálních služeb lze stabilizovat  rodinnou situaci uživatele. Odborný asistent pracuje  především v  přirozeném prostředí rodiny. Služba je poskytována zdarma, na přání klienta může probíhat také anonymně. Pro dotazy a poradenství se můžete obracet na e-mail: spoludoma@kcricany.cz nebo tel. 737 536 201.

 

KCŘ přeje všem čtenářům a občanům Říčan slunečné a pohodové léto!

 

Eva Čeřovská

ředitelka Komunitního centra Říčany, o. p. s.

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena