Komunitní centrum Říčany

25. 8. 2023

Prázdniny jsou za námi a nastaly zase dny plné povinností, které se týkají především školních dětí, ale také jejich rodičů. Práce v Komunitním centru Říčany je neměnná i v letních měsících, kdy využívají naše asistenční služby převážně rodiny pečující o blízkou osobu a chtějí si zároveň užít pár dní dovolené s pocitem, že je o jejich blízké dobře postaráno. Osobní asistenti navštěvují klienty z řad seniorů a zdravotně postižených sedm dní v týdnu. Za půl roku proběhlo celkem 3372 setkání za účelem sociální pomoci – donáška oběda, jeho ohřátí, asistence při jídle, zajištění chodu domácnosti, pomoc s osobní hygienou, odvoz k lékaři nebo na nákup, vše na základě potřeb a požadavků našich šedesáti klientů. Kolegové s nimi strávili za půl roku skoro 2400 hodin.

Stejné je to i u rodin s dětmi, kde se ani v letních měsících na intenzitě práce v rodinách nic nemění. V rámci našeho projektu Podpora neúplných rodin na Říčansku se nám povedlo z Nadace Komerční banky – Jistota zajistit finanční pomoc pěti vybraným rodinám. Jde o rodiče samoživitele, převážně s malými dětmi, kterým pomoc pomůže s úhradou nájmu.

Že má naše práce přesah i mimo Říčansko, se ukázalo díky materiálnímu daru ve formě úžasných deskových her, které nám pro rodiny věnoval pan Vojtěch Malík z Uhříněvsi. Děkujeme!

Veškeré informace o nás a naší práci najdete na adrese www.kcricany.cz/.

 S úctou Pavlína Šantorová Filková, DiS., ředitelka společnosti

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2023 Všechna práva vyhrazena