Konec dubna a květen u hasičů

27. 5. 2013

Stejně jako všichni, tak jsme i my, dobrovolní hasiči, čekali na příchod pěkného počasí. To si letos dalo opravdu na čas. Po jeho opožděném příchodu jsme se konečně mohli pustit do činností, při kterých je lepší mít nad sebou zářící sluníčko

 Stejně jako všichni, tak jsme i my, dobrovolní hasiči, čekali na příchod pěkného počasí. To si letos dalo opravdu na čas. Po jeho opožděném příchodu jsme se konečně mohli pustit do činností, při kterých je lepší mít nad sebou zářící sluníčko. V sobotu 20. 4. jsme vyslali naše čtyřčlenné družstvo do Chomutovic na 7. ročník praktického výcviku jednotek sboru dobrovolných hasičů okrsku Modleticko „Floriánek“. Jednotlivá družstva zde plní úkoly, které se podobají reálným zásahům. 26. 4. se naši dorostenci vydali do Příbrami, aby si zde zkusili soutěž železného hasiče – TFA Mladého hasiče Dubno. Poslední dubnový den jsme byli přítomni při pálení čarodějnic na Marvánku. Zde jsme prováděli požární dozor a zároveň předvedli naši techniku a vybavení. V sobotu 4. května jsme pořádali 1. ročník soutěže TFA Říčany, tzv. železného hasiče. Závodníkům jsme přichystali náročnou trať zakončenou výstupem do posledního patra budovy Alfa Tower. I přes náročnost trati většina účastníků závod dokončila. V rámci doprovodného programu předvedla své vystoupení parkourová skupina ADPT a hasiči z Votic předvedli ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. V ten samý den dobrovolní hasiči z Kuří pomáhali při tzv. otevírání rybníka v Kuří. Ten slouží rovněž jako zásobárna hasební vody. Proto se dobrovolní hasiči z Kuří, spolu s místními rybáři a dalšími občany, podílejí na jeho obhospodařování. Tato letitá spolupráce se ukázala přínosnou hned následující den. Po vydatném nočním dešti v noci ze 4. na 5. května se, bohužel, opakoval dva roky starý scénář. Z čerstvě osetých polí nad Kuřím se naplavilo bahno do středu obce. Na pomoc tedy museli přispěchat dobrovolní hasiči z Kuří, aby spolu s místními občany odstranili následky rozmarů počasí. Na rozsah škod se přijel podívat i starosta města pan V. Kořen. V neděli 12. 5. jsme navštívili Den rodiny na Marvánku, který pořádá MAS Říčansko. Opět byla k vidění naše technika a děti si mohly zkusit stříkání vody ze zásahové stříkačky. Ve středu 15. 5. jsme se po roce vydali do MŠ Srdíčko, abychom dětem připravili zábavné dopoledne. Děti si rovněž mohly prohlédnout naši techniku, vybavení a výstroj, a zároveň jsme si spolu zopakovali zásady bezpečného chování.

Naše jednotka v uplynulém období zasahovala třikrát. 19. 4. jsme byli krátce po jedné hodině odpolední povoláni do Průhonic k požáru rodinného domu. Vyjeli jsme v počtu 1+2 s naší cisternou T148/CAS32. 26. 4. odpoledne jsme byli povoláni k požáru lesní hrabanky u Olivovny. Jednotka vyjela v počtu 1+2. Zde se opět uplatnila výborná prostupnost terénem, kterou disponuje naše cisterna tatra T148/CAS32. 15. 5. jsme byli krátce po 16. hodině povoláni k požáru porostu do Radošovic. Na místo jsme vyjeli v počtu 1+6 s našimi cisternami T148/CAS32 z Říčan a z Kuří a s dopravním automobilem DA12/A30.

V polovině května jsme otevřeli kroužek nejmenších hasičů, tzv. přípravky. Jedná se o věkovou kategorii 3–5 let. Schůzky jsou každý pátek od 16. do 17. hodin v prostorách naší klubovny v Březinově ulici. Bližší informace můžete získat u vedoucí oddílu přípravky Lucie Habšudové, na tel. 604 575 196 nebo na emailu LucieVavrickova@seznam.cz. Stejně tak přijímáme kluky a holky do oddílu mladších žáků, věková kategorie 6–9 let. Schůzky se konají každý čtvrtek od 17.30 do 19.00 hodin, rovněž v prostorách naší klubovny. Bližší informace získáte u vedoucí oddílu mladších žáku Denisy Korbelové na tel. 607 654 201 nebo na emailu dencakorbelova@seznam.cz .

S přáním hezkého začátku léta

Filip Šilar, jednatel SDH  Říčany

www.sdhricany.wz.cz

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena