Konec starého roku v Domově Pod Kavčí Skálou a přání všeho nejlepšího do roku 2024

29. 12. 2023

Život v domově před svátky ubíhal hodně rychle. Dělo se tolik věcí, že jsme o sobě ani nestihli dát vědět. Naši obyvatelé se s velikým úsilím chystali nakKrajskou vánoční výstavu, kterou každoročně pořádá náš zřizovatel Středočeský kraj. V keramické dílně vyráběli andělíčky, květináčky a drobné dekorace. Společně zdobili domov, navlékali korálky a pekli vánoční cukroví. Přípravami na Vánoce a na vánoční akce žil celý náš domov.

Společně jsme si užili krásnou mikulášskou besídku. Letos jsme ji pořádali opět ve spolupráci s mateřskou školou Čtyřlístek. Na své si přišly jak děti, tak i naši obyvatelé. Stejně tak dojemné bylo zapálení betlémského světla společně s dětmi ze třídy Zajíčků a jejich rodiči těsně před svátky. V období svátků za námi zavítala díky organizaci města Říčany unikátní zvonohra. Prosinec byl nabitý nejen hezkými akcemi, ale zejména společným úsilím, radostí, sdílením a dalšími emocemi, na které budeme dlouho vzpomínat.

I v rámci běžného provozu nám konec roku přinesl příjemnou novinu. Dovybavili jsme náš zdravotní úsek automatizovaným externím defibrilátorem (AED), který může být prospěšný nejen pro naše zařízení, ale i pro celé naše sousedství. Pořídili jsme AED včetně dětského klíče. Školení a nácviku poskytování první pomoci nejen zdravotním personálem jsme před koncem roku věnovali nemálo času.

Do nového roku vstupujeme s přáním, aby byl tento přístroj co nejméně potřeba a když už potřeba bude, tak aby měl maximální možnou úspěšnost. A také s přáním pevného zdraví a hezké životní pohody všem lidem dobré vůle. Mějte se hezky a mějte se rádi.

Petra Suchánková
zástupkyně ředitele příspěvkové organizace

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena