KŠ Říčany 1925

1. 11. 2013

MČR mládeže v rapid šachu

V nádherných prostorách Kulturního domu Klatovy proběhlo ve dnech 14. 9.–15. 9. mistrovství ČR v rapid šachu. Rapid šach je mezi mládeží velmi populární, protože se jedná o tempo, kterým děti hrají velmi často. Hrálo se na 9 kol tempem 2x20 minut + 5 vteřin na tah.

Nejlepší hráči si musí účast vybojovat v krajských přeborech a hraje se v kategoriích
U10, U12, U14. Na startu se sešlo celkem 187 mladých šachistů.
Náš klub zde reprezentoval Martin Vystrčil v kategorii H14, který se s 5 body umístil na 20. místě (nasazení 21, výkon 1713) a Zbyněk Jarý, který se 4 body obsadil 29. místo (nasazení 36, výkon 1529 ).
V kategorii H12 si zahrál Daniel Žák a se 3 body skončil na 36. místě (nasazení 33, výkon 1238). U Dana se bohužel projevila delší šachová pauza.

Největšího úspěchu dosáhla Kristýnka Otrubová, která v kategorii D10 získala 5,5 bodu a umístila se na krásném 5. místě (nasazení 11, výkon 1362). Výborné výsledky zaznamenala ale i naše druhá dívka v soutěži Anča Zlámaná, která s 5 body obsadila 6. místo v kategorii
D14 ( nasazení 9, výkon 1601). Obě děvčata tak zúročila svoji rozehranost z mistrovství EU.

Táňa Zlámaná

1. liga dorostu a 2. liga v Říčanech

V sobotu 12. 10. se rozeběhly soutěže družstev v nové sezoně. KŠ Říčany 1925 mají své A družstvo v 2. lize a v dorosteneckých soutěžích dokonce 3 družstva v 1. lize, což je ojedinělé v ČR. První tři kola 1. ligy dorostu se hrála v nových prostorách v Centru pro volný čas „Na Fialce“. A družstvo přivítalo hned v 1. kole největšího favorita na postup, družstvo ŠK Řevnice. Celkový výsledek 3-3 dává naději bojovat o postup do nejvyšší soutěže – Extraligy dorostu.