Kuří nebo Dubaj

29. 4. 2016

František Lochman

Již dlouho jsme svědky zpráv, že utečenci z válečných oblastí chtějí přes naši republiku dále na západ do jiných krajin. Asi pociťují, že bychom jim poskytovali jen malou skromnou pomoc a dále by, jako naši budoucí sousedé, museli pracovat a sdílet s námi naše životní radosti i strasti.

Na fotografii z naší osady ze dne 14. 4. 2016 je však vidět, že jsou možnosti pro ty, kteří se snaží zvýšit svůj životní standard. Ano, není to ještě zlatý bazén, ve kterém ve Spojených arabských emirátech koupou koně, ale v českých poměrech je to hezké, že i kachny se mohou vykoupat v takovém komfortu. Je však faktem, že tento výjev předběhl v Kuří úpravu náměstíčka, přístřešek pro autobusovou dopravu směrem do Prahy, výstavbu chodníku, který již spolykal čas a peníze na přípravu projektu. Také stojí za zmínku, že naše osada je významnou objezdovou trasou pro auta všech tonáží, když dojde k mimořádné dopravní situaci. Ta je ale v současné době stále kritická. I to měl chodník částečně řešit. Je pravou, že málo odpovědných chodí pěšky a smrt je čeká jen v autě.

Nevěřím, že kachny to vyřídí, ale zdravím všechny zastupitele města Říčan, kteří to mají na starosti. Ať už jsou v koalici nebo opozici. Je dobré ukázat, že řešení dokáže ta či druhá strana pro občany, ne pro vládnutí.

František Lochman

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena