Ladův kraj

6. 7. 2020

Pěšky i na kole za razítky Ladova kraje.

Zapojte se do letní turistické razítkovací hry

Dobrovolný svazek obcí Ladův kraj připravil pro vás, pro turisty a cyklisty, rodiny, jednotlivce a skupiny z celého mikroregionu i přespolní, razítkovací hru na celé prázdniny. 

 

Pokud se zapojíte, můžete poznat i ta území malebného „ladovského“ regionu, kde zrovna nebydlíte nebo které tak dobře neznáte. V době poznamenané coronavirovou pandemií tak podpoříte lokální turistický ruch, rekreační, kulturní a sportovní areály, muzea, venkovní expozice, aj. Můžete pomoci restauracím, kavárnám, občerstvením, hostincům a hotelům v malých obcích a navíc si ještě zahrajete o zajímavé ceny – trička, vstupenky, slevy, atd.

 

Stačí jen v červenci a srpnu navštívit pěšky nebo na kole, ale i s dopomocí vlaku a autobusu, některé či všechny obce a stezky Ladova kraje. Tam budete hledat razítkovací místa a sbírat razítka do herní karty. Razítek potřebujete 24 a vybrat si můžete ze 44 razítkovacích míst.

 

Herní karty budou k vyzvednutí přímo na razítkovacích místech, tedy v Informačních centrech, na obecních úřadech a u partnerů hry. Seznam všech razítkovacích míst najdete na kartě nebo na www.laduv-kraj.cz/letni/turistika/razitkovaci/hra, kde si můžete stáhnout a vytisknout i herní kartu a přečíst podrobná pravidla hry a jiné zajímavosti.

 

Hra startuje ve středu 1. července 2020 a končí v pondělí 31. srpna 2020. Losovat o ceny se budou karty zcela zaplněné neopakujícími se razítky, které dorazí do Ladova kraje poštou či mailem nebo do razítkovacích míst do pondělí 7. září 2020.

 

Obcí je celkem 24 a jejich seznam naleznete na našem webu (www.laduv-kraj.cz/obce-ladova-kraje), popis stezek taktéž (www.laduv-kraj.cz/stezky). Jedná se o stezky - Krajem Josefa Lady – 76 km, Krajinou barona Ringhoffera – 20 km, Cesta kocoura Mikeše – 20km a naučná obecní stezka Pohádkové Hrusice. V Ladově kraji se nachází mnoho dalších zajímavých a naučných stezek, více informací naleznete na www.laduv-kraj.cz/informacni-letaky.

 

Tak ať je nám v Ladově kraji dobře a razítkům zdar!

 

Hana Bolcková,

Ladův kraj

www.laduv-kraj.cz

facebook.com/laduvkraj

instagram.com/laduvkraj.  

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena