Ladův kraj

3. 10. 2020

Ohlédnutí za letní razítkovací hrou a podzim v Ladově kraji 

Pěšky i na kole za razítky Ladova kraje

Děkujeme všem, kteří se zapojili do pilotního ročníku letní razítkovací hry. Účastnili se rodiny s dětmi, páry i jednotlivci všech věkových kategorií. Ceny byly různorodé a tak jsme snad vylosovaným soutěžícím udělali radost. Děkujeme všem partnerům hry, díky kterým jsme mohli štědře odměňovat, například Hrusický Památník Ladova kraje věnoval plyšové kocoury Mikeše, Infocentrum Mnichovice hrníčky s Ladovými obrázky, Říčanské infocentrum poukázky na zapůjčení koloběžek a Muzeum Říčany volné vstupenky do své moderní a interaktivní expozice. Velkopopovické informační centrum s kavárnou připravilo balíčky s čerstvě praženou kávou, místní pivovar volné vstupy do expozice a plyšové kozlíky. Ondřejovská Hvězdárna přispěla také „volňásky“ do svého jedinečného areálu. Rozdali jsme i velmi zajímavé vouchery, přenocování na zámku Berchtold v Kunicích, slevu do restaurace či celoroční vstup do zámeckého zábavního parku. Předali jsme i jednodenní skipas na sjezdovku Šibeniční vrch, poukázky na procedury v Lesních lázních Zvánovice nebo na bruslení, solárium a vstup do posilovny zdarma ve sportovním areálu 171 v Kostelci u Křížků. A my, svazek obcí, jsme věnovali výhercům barevná „ladovská“ trička.

Věříme, že letní hra, kromě honby za razítky a odměnami, přichystala všem příjemné chvíle spojené s poznáním nejen malebné krajiny, ale právě i toho, co ji oživuje. Máme totiž velké štěstí, že výletník se v Ladově kraji může na mnohých místech kvalitně občerstvit a potěšit sportovního či kulturního ducha. Děkujeme, že spolu s námi fandíte všem svazkovým obcím a těm, kteří v nich něco prospěšného podnikají. I díky vám se snad příští rok s razítky opět ozveme.

 

Pobyt venku léčí i na podzim

Příjemné procházky či výlety na kole se dají uskutečňovat nejen v létě. Zvláště na podzim a v zimě by je předepsal, jako nejjednodušší a nejlevnější recept na zdraví snad každý lékař. Vhodně se oblečte a vyrazte ven. Z Říčan je možné jet vlakem například do Strančic a autobusem do Hrusic. Vede tudy stezka „Cesta kocoura Mikeše“, je zde rodiště a muzeum Josefa Lady i obecní stezka vhodná pro děti „Pohádkové Hrusice“. Pohodlně opět vlakem a autobusem se dostanete do Kamenice, kde mají vždy jednu sobotu v měsíci Ringhofferovy farmářské trhy; konají se také ve Velkých Popovicích, kudy prochází naučná stezka „Krajinou barona Ringhoffera“, vedoucí až do Mirošovic. Hlady a žízní byste na cestě trpět neměli, téměř ve všech obcích Ladova kraje se lze občerstvit.

 

V každé obci je mnoho k vidění
a hodně se toho děje

Už v sobotu 10. října si můžete zaběhnout v Říčanech – Radošovicích
2. závod 5. ročníku Poháru Ladova kraje – Lesní běh Říčany a 7. listopadu pak 3. závod - Svatováclavský běh na zámku v Kunicích. Více zjistíte na www.laduv-kraj.cz/pohar-ladova-kraje/ a v kalendáři akcí na www.laduv-kraj.cz/akce. Tak ať je nám v Ladově kraji i na podzim dobře!

 

Hana Bolcková, Ladův kraj

www.laduv-kraj.cz

facebook.com/laduvkraj

instagram.com/laduvkraj.  

 

 

 

 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena