Ladův kraj

7. 7. 2022

Objevujte krá sy obcí Ladova kraje, najděte poklad a můžete vyhrát ladovské tričko! 

Pokud jste loni nestihli naši letní hru, zahrajte si ji letos. Jedná se o putovní hru po obcích Ladova kraje s názvem „Ladovský poklad“. Nově bude probíhat déle než celé léto. Hra začíná prvního července a končí až na konci října. Pusťte se tedy v klidu do putování po pětadvaceti obcích Ladova kraje. Stačí si stáhnout a vytisknout instrukce a podklady z našich webových stránek. Čekají vás hezké výlety, poznáte spoustu zajímavých míst a v ladovských informačních centrech vám ukáží, kde se skrývá poklad. Kousek si budete moci odnést domů, a pokud necháte na sebe kontakt, postoupíte do slosování o ladovské tričko. 

Do hry se mohou zapojit i ti, co se jí účastnili už loni. Stačí, aby si udělali výlet a z jednoho loni nenavštíveného místa nám poslali fotku sebe či svého soutěžního týmu. Tím místem může být nová obec, která se v lednu připojila ke svazku obcí Ladův kraj. Indicií pro ni je LESNÍK, DESKA, STUDÁNKA. Fotografie se jménem, adresou a e-mailem zašlete do 31. 10. 2022 na e-mail: info@neohrano.cz a budete také zařazeni do slosování o ladovské tričko. 

Představujeme nebo připomínáme i jiné než svazkové „ladovské“ stezky 

Minule jsme vám přiblížili první část naučné stezky Vodnické vycházky. Dozvěděli jste se, že vznikla před jedenácti lety a má celkem tři části. První část má 3,5 kilometru a vede z Ondřejova na náves obce Kaliště, kde je dětské hřiště. Pokračovat do druhé dvou a půl kilometrové části stezky můžete, když přejdete po silnici do obce Lensedly. Zdejší náves je vesnickou památkovou zónou.

Páté zastavení je umístěno na vyhlídkovém místě na vrchu Horka (451 m n.m). Odtud se turistům naskýtá výhled na Lensedly, Hrusice, Mirošovice, ale i Senohraby. Díky panoramatické mapě se snadno zorientujete. 

Šesté zastavení, které vám přiblíží řemesla našich předků, je umístěno ve stínu mohutných památných lip.

Sedmé zastavení je u místního kulturního domu, kde se každoročně v květnu konají oslavy jara - Máje. Je věnováno českým svátkům a tradicím a ani tady nechybí ilustrace Josefa Lady. Když budete dál pokračovat po zelené turistické značce do Hrušova, navážete na poslední část Vodnických vycházek, ale o té zase příště. 

Tak ať nám je v Ladově kraji hezky! 

Hanka Bolcková

www.laduv-kraj.cz 
facebook.com/laduvkraj 
instagram.com/laduvkraj 


Dobrovolný svazek obcí Ladův kraj 
Kontakt: Hana Bolcková, tel.: 731 102 739, 
hana.bolckova@laduv-kraj.cz 

hledá 

manažera/manažerku svazku Ladův kraj 

Výše úvazku: plný úvazek (min. 0,8),

Místo výkonu práce: Říčany a celé okolí mikroregionu, částečně 
i práce z domova,

Hrubá měsíční odměna: dle výše úvazku, max. 50 000 Kč brutto 

Požadujeme: kompetence, zkušenost s řízením projektů a dotační agendou vítána, otevřenost 
k novým výzvám, zodpovědnost, spolehlivost, komunikativnost, řidičský průkaz skupiny B. 

Nabízíme: notebook, telefon, práci i z domova, pestrou agendu, práci v malebné přírodě. 

Motivační dopis, stručný životopis a fotografii posílejte na výše uvedený kontakt

do 31. 7. 2022. 
 

Podrobnější informace na

https://www.laduv-kraj.cz/volna-mista 


 

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2022 Všechna práva vyhrazena