Ladův kraj v poločase

30. 6. 2024

Červen je pro Ladův kraj každoročním vyvrcholením veřejných akcí, které pro vás pravidelně organizujeme.

Tradiční Pochod cestou kocoura Mikeše a navazující minipochod pohádkové Hrusice se letos šel v sobotu 8. června a na jeho už 17. ročník se konečně – na rozdíl od Pochodu krajinou barona Ringhoffera i prvního ročníku Festivalu Ladova – smálo slunce doslova celý den. Projevilo se to i na pěkné návštěvnosti: Na tři různě dlouhé trasy pochodu vyrazily téměř tři stovky „pochodníků“ a k nim se přidalo ještě 135 dětí na minipochodu v Hrusicích.

Hned na další den, na neděli 9. června, připadl závěrečný běh seriálu závodů Poháru Ladova kraje. Devítidílný seriál běhů rozprostřený po obcích Ladova kraje je provázán souhrnným bodováním, podrobné výsledky jsou již vyvěšeny na webu https://www.laduv-kraj.cz/bodovani. Alespoň jednoho závodu se v 9. ročníku poháru zúčastnilo 248 mužů a 120 žen.

Běžecký seriál probíhá vždy od září do června, termíny jubilejního 10. ročníku vám představíme během srpna. Pořadí závodů se nemění a prvním závodem, který tento seriál odstartuje, je zářijový Hrusický dobroběh. Na říjen připadá Lesní běh Říčany XCR, v listopadu nesmí chybět Svatomartinský běh na Berchtoldu v Kunicích, prosincový už tradičně patří struhařovskému Mikulášskému lesnímu běhu. Následuje zasloužený zimní odpočinek a jarní závodní sezonu zahajuje dubnový Kyfův jarní běh v Senohrabech. V závěsu je další dubnový závod Pyšelský kopeček a na prvního máje Běh krásné vyhlídky ve Struhařově. V tomto měsíci jako návdavkem můžete zaběhnout Zaječický bůr a definitivní cílovou páskou celé sezony proběhnete při Mnichovické běhně.

K desátým narozeninám si Pohár Ladova kraje chystá nový náboj v podobě upravených pravidel, aby vás celý seriál ještě více bavil a vtáhl do zdravého běžeckého zápolení. A spolu s organizátory jednotlivých závodů chystáme i další novinky. A děkujeme zejména neúnavným organizátorům, srdcařům, bez kterých by takové krásné akce pro vás nevznikaly.

Za Ladův kraj přejeme všem hezké léto, ať vám to běhá podle vašich představ, ale ať to moc neutíká!

Dita Kohoutová, Ladův kraj

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena