Líbí – nelíbí

30. 6. 2024

Líbí

Sociální odbor městaŘíčany se přidal k celostátní akci Poděkování pěstounům a uspořádal Bábovkový den, kde měla děvčata připraveny kytičky a domácí bábovky jako poděkování pěstounům. Podle mého názoru, čím méně dětí bude v ústavech a více dětí bude v náhradních nebo pěstounských rodinách, tím lépe.

Nelíbí

V květnovém Kurýru vyšla informace o molu na Mlýnském rybníku. Jak obrázek, tak psaná informace se ale úplně liší od schváleného investičního záměru. Původně schválený investiční záměr počítal s lávkou napříč Mlýnským rybníkem. Za sebe mohu napsat, že jsem ten investiční záměr nepodpořila, a to minimálně ze tří důvodů. Zaprvé se mi lávka zdá úplně zbytečná a peníze by se mohly využít účelněji. Zadruhé dost nebezpečná, zvlášť když se nepočítalo s žádným, třeba i provazovým, zábradlím, a všichni moc dobře víme, jak mokré dřevo klouže. A zatřetí, nevím, jak by se chovala lávka při vydatných deštích a vzestupu hladiny. Další z důvodu mě napadá, že „Mlejňák“ vždy sloužil rybářům a ti asi nebudou nadšení, že se jim tam procházejí lidé, protože jak rybáři, tak ryby mají rádi klid. Ne nadarmo se rybářům říká „tichý blázen“ (nemyslím to zle). Nová verze investičního záměru počítá s ochozem od Kouzelné zahrady u Husovy knihovny až k ulici Podhrázská k nedalekému dětskému hřišti. Takový nápad zde již jednou byl, někdy v roce 2008 (nevím přesně). Ale při projednávání v KC Labuť se lidé, kteří tam bydlí, postavili razantně proti a záměr se nakonec neuskutečnil. Snad by stačilo upravit a vyčistit smradlavou zátoku u dětského hřiště a lidem nechat možnost dojít k „Mlejňáku“ kolem hradu. Cesta trvá necelých 10 minut.

Letos by se náš rodák ak. mal. Karel Pokorný dožil 80 let. Již v roce 2011 uvažovalo město o zakoupení jeho obrazu, ale k žádnému rozhodnutí nedošlo. Při příležitosti jeho nedožitých kulatých narozenin by se tento záměr mohl uskutečnit. Doufám, že není pravda to, co jsem zaslechla, že obraz „odeesáka“ viset ve městě nebude.

Karla Egidová
zastupitelka za SPOLU - ODS

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena