Líbí, nelíbí, nerozumím

27. 11. 2023

Rok s rokem se sešel a jsou tu opět Vánoce a konec roku. Je to čas bilancování a vzpomínání, co se nám povedlo a co se nepovedlo, co se nám líbí nebo nelíbí.

Co se mi líbí:

Jsou to již čtyři roky, co vznikl a otevřel se Koloběh. Byl to nápad paní Drbohlavové a asi nikdo nepředpokládal, kam se za ty čtyři roky dostane. Město poskytlo prostor na náměstí a je vidět, že v Říčanech žijí lidé, kterým není empatie cizí. Koloběh má hodně dobrovolníků, má schopnou paní ředitelku a ve spolupráci nejen se Odborem sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Říčany, ale i s jinými neziskovkami účelově rozdalo již miliony korun potřebným. Senioři si pochvalují zájezdy, které mají vždy vysokou úroveň. Díky moc!

Každoroční vánoční setkání seniorů v KC Labuť s hudbou a tancem. Setkání seniorů se ale nekoná pouze před Vánocemi, ale několikrát do roka.

Konečně zmizela ruina bývalého kina, vnikla nová zelená plocha. Kvůli výstavbě nové ZŠ a vzhledem k problémům s dopravou bych tu zeleň klidně zachovala.

Čemu nerozumím:

Na různých místech města byly vystaveny různé sochy a sošky. Nic proti. Ale proč na náměstí, přímo u sochy T. G. Masaryka, byla vystavena kostra dlaně, a ještě olepená černými páskami, to jsem lidem, kteří se mě ptali, co to znamená, nedokázala vysvětlit.

Co také neumím vysvětlit, je to, že když se mě lidé ptají, proč rekonstrukce jedné místnosti (cca 25 m2) – podatelny v hlavní budově úřadu – trvá víc než půl roku. Podle získaných informací by měla být podatelna k dispozici během prosince.

Klidné a pohodové svátky si užijte s rodinou a svými přáteli. A snažme se, aby se ta sváteční atmosféra protáhla co nejdéle do roku 2024.

Karla Egidová, zastupitelka za SPOLU–ODS

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena