Lidi poznáváme podle způsobu uvažování  

3. 5. 2019

Martin Gebauer, radní (KM)

Po přečtení příspěvku pana zastupitele Kozáka na mě dýchla doba dávno minulá. Kauzy „trafik“ ODS z dob jejího celostátního vládnutí dodnes plní noviny a zaměstnávají soudy v celé ČR. Je vidět, že v myšlení ODS se do dneška nic nezměnilo.

Mohu si myslet, že pozice ministra, náměstka nebo pozice ve správních radách státních firem je „trafika“, ale nevím za jakou „trafiku“ mám považovat jmenované pozice kolegou zastupitelem Kozákem, které jsou na částečný úvazek (právě proto, aby se platil pouze efektivní čas v práci), které vyžadují konkrétní odvedenou práci a jsou ohodnoceny standardním platem ve státní správě nebo samosprávě?

Myšlení lidí z Klidného města (KM) se ubírá jiným směrem. Je to dáno tím, že se sestává v převážné většině z lidí, kteří jsou výbornými profesionály ve svém oboru a nad rámec svých pracovních povinností se ve svém volném čase věnují práci pro město. A to s tou nejlepší motivací, protože zde bydlí a o své město se zajímají.  Myslím, že výsledky jsou znát a říčanští občané tuto snahu ve trojích volbách po sobě ocenili.  Může se samozřejmě stát, že se někdy něco nepodaří, nebo můžeme mít na některé věci jiný názor. Ale rozhodně zde není a nikdy nebyl problém hledání „trafik“. Jednoduše proto, že nejsme politici, kteří se potřebují někam uklidit. Já jsem osobně přemlouval pana Polánského, aby se vzhledem k jeho profesním zkušenostem na jmenovanou pozici přihlásil, i když to pro něho z finančního hlediska nebylo zajímavé.

Navíc, když se podíváme na dnešní trh práce, reálný nedostatek pracovních sil je ve všech oblastech ekonomiky, možná ještě více to platí ve státní správě a samosprávě. Nedávno jsme diskutovali s tajemníkem ve finančním výboru, že u některých hledaných volných pozic vypsaných úřadem se přihlásí jeden uchazeč, jindy žádný. Zkrátka nejsou lidi, to je bohužel realita dneška.

Pokud zde existují schopní a motivovaní lidé, kteří pro město chtějí pracovat, ať se určitě přihlásí, práce je opravdu dost. Naše město je potřebuje. Já sám průběžně oslovuji lidi, o kterých si myslím, že by byli přínosem, ale má úspěšnost se blíží nule.

Martin Gebauer, radní (KM)

 

P. S. Autor je devátým rokem zastupitelem a předsedou finančního výboru za KM. Práci pro město dělá zdarma a i ty symbolické odměny za poslední dvě volební období dal na dobročinné účely nebo projekty města, aby nebylo pochyb o jeho motivaci. Pracuje jako divizní ředitel největšího infrastrukturního investičního fondu v Evropě.

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2020 Všechna práva vyhrazena