Městská policie radí a informuje

31. 5. 2024

Z knihy událostí

16. dubna, 13.15

Na základě telefonického oznámení vyjíždějí strážníci prověřit do Strašína, do ulice U Ládek, strom, který se nebezpečně naklání nad komunikaci. Hlídka strážníků na místě zjišťuje, že kmen stromu praskl, pravděpodobně vlivem větrného poryvu, a hrozí jeho bezprostřední pád na komunikaci. Je tak ohrožena bezpečnost a plynulost silničního provozu, včetně pohybu chodců. Na místo je přivolán Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje – Hasičská stanice Říčany, který provedl pokácení stromu a jeho odstranění mimo komunikaci, tak aby nehrozilo další nebezpečí.

18. dubna, 09.30

Všímavý občan pozoruje dravce, který uvízl v síti proti ptactvu ve věži Staré radnice na Masarykově náměstí. O události je informován Český svaz ochránců přírody Vlašim a o součinnost je požádán hasičský záchranný sbor. Hasiči se na místo dostavili s automobilovou plošinou a uvízlého dravce ze sítě vysvobodili. Dravce přebírali strážníci a následně konzultovali jeho zdravotní stav a létavost. Odborník z řady ochránců přírody konstatoval, že dravec nemá žádná zranění, a zanedlouho byl vypuštěn zpět do volné přírody, nedaleko svého hnízdiště.

29. dubna, 22.25

V rámci kontrolní a hlídkové činnosti si strážníci všímají hustého dýmu v Říčanské ulici nedaleko okružních křižovatek u dálnice D1. Po přiblížení k místu je zjištěn požár travního porostu, ve kterém se nachází skládka odpadu. Je zjištěno i zahoření dřevěného stánku, který zde stojí a je určen pro prodej ovoce a zeleniny. Na místě probíhá zásah hasičského záchranného sboru, který je navíc podpořen Jednotkou sboru dobrovolných hasičů Říčany. Strážníci na místě usměrňují dopravu ostatních vozidel tak, aby nedošlo k ohrožení hasičů při jejich zásahu, a to až do úplného uhašení.

12. května, 07.00

Strážníci poskytují součinnost Policii ČR při prověření oznámení o muži, který v ulici Na Vysoké skáče po vozidlech. Muž je strážníky nalezen polonahý v ulici Dančí. Při rozhovoru s ním vyplývá najevo, že se jedná o uživatele návykových a psychotropních látek, který navíc trpí psychickými problémy. Na místo je přivolána Zdravotnická záchranná služba Říčany, která u muže provedla základní vyšetření a následně bylo rozhodnuto o jeho převozu do specializovaného zařízení v Praze.

Jindřich Joch, zástupce vedoucího Městské policie Říčany

16. dubna, 13.1518. dubna, 09.3029. dubna, 22.2512. května, 07.00

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena