Městská policie radí a informuje

30. 6. 2024

Z knihy událostí

23. května, 04.04

Při kontrolní a hlídkové činnosti si strážníci u kruhového objezdu ulic Říčanská a Rooseveltova všímají požáru osobního motorového vozidla. Řidič se naštěstí nachází mimo vozidlo a k jeho zranění nedošlo. Strážníci usměrňují provoz ostatních projíždějících vozidel, ale následně jsou nuceni provoz na komunikaci z důvodu zásahu hasičů zastavit. K zahoření vozidla dle hasičů došlo bez cizího zavinění v důsledku závady na motoru. Strážníci na místě setrvávají i po uhašení vozidla a obnovení provozu na komunikaci, jelikož střeží věci, které se v rychlosti majiteli vozidla podařilo před plameny z vozidla zachránit.

27. května, 04.04

Na základě oznámení všímavého občana prověřují strážníci nález vojenské munice ve vypuštěném Mlýnském rybníce. Na místě strážníci zjišťují, že oznámení je pravdivé a předmět u břehu rybníka opravdu na první pohled vypadá jako nášlapná mina. Strážníci na místo zakazují vstup a o nálezu je informována Policie ČR. Další prohlídkou se ukazuje, že nalezená nášlapná mina nevybuchne, jelikož se jedná o kovovou spodní část stolní lampičky. I když se nakonec zjistilo, že nehrozilo žádné nebezpečí, je vždy nezbytné nepodceňovat situaci a vždy kontaktovat policii a v žádném případě se k nálezu nepřibližovat, a už vůbec ne jakkoliv s ním manipulovat.

31. května, 21.00

Strážníci poskytují součinnost Policii ČR při prověření oznámení v ulici Smiřických. Zde se nachází muž, ke kterému do automobilu nasedla žena a odmítá vystoupit. Žena chce přepravit do Berlína. Strážníci ženu kontaktují, ta ale hovoří pouze německy. Sděluje, že jede do Berlína a ujel jí vlak. Žena je na první pohled zanedbaná a její celkový stav je neutěšený. Strážníci po konzultaci s lékařem v nedaleké nemocnici odvádějí ženu k vyšetření. Strážníky je zjištěna její totožnost a jsou prováděny kroky ke zjištění, zda ženu někdo nehledá. Lékaři při prvotním vyšetření, zjišťují zranění různého charakteru staršího data a infekční parazitární onemocnění. Žena nikde nikomu nechybí, nikdo ji nepostrádá. Jakoukoliv nabídnutou další pomoc k řešení svého stavu odmítá a nemocnici opouští.

11. června, 18.10

Strážníci jsou při kontrolní činnosti zastaveni v křižovatce ulic Kolovratská a Říčanská řidičem vozidla po dopravní nehodě. Druhý účastník nehody z místa ujel, ale je možné, že vozidlo bude odstaveno někde v okolí. Majitel poškozeného vozidla informaci o nehodě uveřejňuje na sociální síti a strážníci po druhém účastníkovi pátrají. Poškozené vozidlo odpovídající popisu nalézají na veřejném parkovišti v ulici Rooseveltova. Vše je konzultováno s Policií ČR, kdy poškození nalezeného vozidla úplně neodpovídá tomu, jak se nehoda odehrála. Strážníci se ale nevzdávají. Je vyhodnocen městský kamerový dohlížecí systém. Zde se nedaří vozidlo nalézt. Následující den v ranních hodinách je na městské policii přijato oznámení o podivně odstaveném vozidle po nehodě ve Voděrádkách. Strážníci na místě zjišťují, že se jedná o vozidlo, které mělo předchozí den účast na nehodě. Vše předávají na místě Policii ČR k dalšímu šetření.

 

Jindřich Joch
zástupce vedoucího Městské policie Říčany

23. května, 04.0427. května, 04.0411. června, 18.1011. června, 18.10

Redakční systém i-servis

(c) Mediální a komunikační servis Říčany, o.p.s. 2024 Všechna práva vyhrazena